POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Kadetów w Poreču: Wiktoria Ślązok i Stanisław Piechota w czołówce

Dwoje z trojga polskich judoków zajęło punktowane miejsca w 1. dniu Mistrzostw Europy Kadetów w chorwackim Poreču. Wiktoria Ślązok (-48kg) uplasowała się na 5 pozycji, a Stanisław Piechota (-55kg) był 7.

Wiktoria Ślązok potwierdziła, że należy do kontynentalnej czołówki w kategorii -48kg do 17 lat. Rok temu wywalczyła brązowy medal ME, a w tym sezonie w Pucharach Europy zdobyła srebro i brąz.

W czwartek w Chorwacji wygrała z Węgierką Janką Juttner w 1/8 finału oraz w ćwierćfinale z Włoszką Sofią Mazzolą, a następnie doznała porażek w półfinale z Azerką Aydan Valiyevą i o brąz z Niemką Tebeą Niką Mecklenburg.

Natomiast występujący w wadze -55 kg Stanisław Piechota odniósł dzisiaj trzy zwycięstwa. W eliminacjach pokonał Litwina Rokasa Sabonisa, a w 1/8 finału wygrał z Francuzem Zacharie Dijolem, a także w repesażu Polak wygrał z Czechem Davidem Sopincem. W międzyczasie w ćwierćfinale przegrał z Ormianinem Vahe Aghasyanem i – w pojedynku o prawo walki o brąz - z Ukraińcem Oleksandrem Martynchukiem.

Ambitnie rywalizował także w kategorii -60 kg Kamil Michna. Pokonał Estończyka Petera Clarka w 1/32 finału i następnie uległ Rumunowi Tudorowi Mosoi.

W piątek, 24 czerwca na tatami walczyć będzie pięcioro naszych reprezentantów: -66 kg Szymon Szulik, -73 kg Mateusz Grendys, -52kg Maria Jesionek, -57kg Kinga Chmielewska i -63kg Zuzanna Starczyńska.