POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Kadetów w Poreču: Wiktoria Ślązok rozpocznie rywalizację w 1/8 finału

Wiktoria Ślązok (-48kg) spotka się z Węgierką Janką Juttner lub Greczynką Marią Eleni Goguą w 1/8 finału Mistrzostw Europy Kadetów w chorwackim Poreču. Dzisiaj odbyło się losowanie.

W ubiegłorocznej edycji ME U-17 Wiktoria Ślązok zdobyła brązowy medal w Rydze, a dziś była rozstawiona. Jako jedyna z grupy 11 polskich judoków zacznie rywalizację w 1/8 finału. Pozostali nasi reprezentanci pierwsze walki stoczą w 1/16 i 1/32 finału. W czwartek 23 czerwca, pierwszym dniu zawodów w Chorwacji, wystąpią także w wadze -55 kg Stanisław Piechota i w kategorii -60 kg Kamil Michna.

Pięcioro Biało-Czerwonych startować będzie następnego dnia, a w tym gronie jest m.in. Maria Jesionek w wadze -52kg. Wylosowała Szwajcarkę Emmę Cinagrossi w 1/16 finału.

W tym roku polska zawodniczka wywalczyła złoty medal Pucharu Europy Kadetów w Hiszpanii i srebrny w Chorwacji. Jeśli Maria Jesionek zwycięży w Poreču w pierwszym pojedynku, jej kolejną przeciwniczką będzie Chorwatka Maria Skomersić albo Belgijka Line Martens.

W sobotę w kategorii -81 kg wystąpi Fabrycjusz Tarkowski, który zmierzy się w 1/16 finału z Lazarem Zdrale z Bośni i Hercegowiny.

W niedzielnych zawodach drużyn mieszanych do składu dołączy jeszcze dwoje podopiecznych trenera głównego reprezentacji Tomasza Jopka - Damian Kubiak (+81kg) i Zuzanna Banaszewska (+63kg)

Przed kadetami w lipcu i sierpniu jeszcze dwa turnieje mistrzowskie - Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF) w słowackiej Bańskiej Bystrzycy oraz Mistrzostwa Świata w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie.

Plan walk

czwartek 23 czerwca

-55 kg Stanisław Piechota (Polska) - Rokas Sabonis (Litwa) 1/16 finału
-60 kg Kamil Michna (Polska) - Peter Clark (Estonia) 1/32 finału
-48kg Wiktoria Ślązok (Polska) - Janka Juttner (Węgry) lub Maria Eleni Gogua (Grecja) 1/8 finału

piątek 24 czerwca

-66 kg Szymon Szulik (Polska) - Tigran Yegoryan (Armenia) 1/32 finału
-73 kg Mateusz Grendys (Polska) – Samuil Ananiev (Bułgaria) 1/16 finału
-52kg Maria Jesionek (Polska) - Emma Cinagrossi (Szwajcaria) 1/16 finału
-57kg Kinga Chmielewska (Polska) - Galini Sirinidou (Grecja) 1/16 finału
-63kg Zuzanna Starczyńska (Polska) – Kasandra Kovaci (Albania) 1/16 finału

sobota 25 czerwca

-81 kg Fabrycjusz Tarkowski (Polska) – Lazar Zdrale (Bośnia i Hercegowina) 1/16 finału