POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Kadetów w Warszawie: 6 medali dla Rosjan, 7 miejsce Agaty Pałki

Judocy z Rosji zdobyli 6 medali w 2 dniu Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie. W finale wagi -66kg Adam Tsechoev pokonał swojego rodaka Saikhana Shabikhanova. Z Polaków 7 miejsce zajęła Agata Pałka (-63kg), a na 9 pozycji sklasyfikowany został Szymon Szymański (-66kg).

Rosjanie wywalczyli w piątek także 4 brązowe krążki. Szansy na najniższy stopień podium nie wykorzystała tylko Tatiana Guzun (-63kg), która w ostatniej walce przegrała po 9.20 min z Bułgarką Lidią Branchevą. Zawodniczka z Bułgarii w swojej pierwszej dzisiejszej walce wygrała z Agatą Pontek, zaś w decydującej fazie repesaży Rosjanka pokonała Agatę Pałkę.

Agata Pałka zaczęła turniej od przegranej z Chorwatką Katariną Kristo, a w repesażach odniosła dwa zwycięstwa – przez ippon z Węgierką Doriną Sipos i Holenderką Joanna Van Lieshout. W pojedynku, którego stawką było prawo walki o medal, niestety doznała porażki z Tatianą Guzun.

W kat. -63kg najlepsza była Belgijka Alessia Corrao. Rok temu sięgnęła po brąz ME Kadetów w Sarajewie i brąz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires, a w tym sezonie zwyciężała w Pucharach Europy w Teplicach, Berlinie i Bielsku-Białej.

9 miejsce w kategorii -66kg zajął Szymon Szymański. Wygrał w niecałe pół minuty z Mario Jozeljiciem z Bośni i Hercegowiny i pokonał po walce trwającej ponad 7 minut Gruzina Giorgi Terashviliego. W ćwierćfinale przegrał przez ippon z Ukraińcem Rosytslavem Berezhnyiem i w repesażu z Azerem Matinem Rzazade.

W klasyfikacji medalowej po 2 dniach prowadzą Włosi, którzy mają 3 tytuły mistrzowskie. Po dwóch wczorajszych triumfach, dzisiaj złoty krążek zdobyła Veronica Toniolo w wadze -52kg.

W piątek oprócz dobrych walk judo można było obejrzeć i wziął udział w treningach ukemi z jednym z najsłynniejszych polskich judoków w historii Rafałem Kubackim. Jutro na warszawskim Torwarze kolejne spotkania na macie ze znakomitym zawodnikiem.

W sobotę w Warszawie startować będzie szóstka Biało-Czerwonych -81kg Dymitr Janczylik (UKS Galeon Gdynia), Albin Kocioł (TS Wisła Kraków), -90kg Dawid Mechowski (UKS Conrad Gdańsk), Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk) i +90kg Kacper Wojciechowski (UKS Tomita Elbląg) oraz -70kg Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa).

Medaliści 2 dnia ME w judo:

Kobiety:

-52kg
1. Veronica Toniolo (Włochy)
2. Anika Schicho (Austria)
3. Mariam Amkhadova i Liliia Nugaeva (obie Rosja)

-57kg
1. Ozlem Yildiz (Turcja)
2. Florentina Ivanescu (Rumunia)
3. Natalia Elkina i Kseniia Galitskaia (obie Rosja)

-63kg
1. Alessia Corrao (Belgia)
2. Laura Vazquez Fernandez (Hiszpania)
3. Ayten Yeksan (Turcja) i Lidia Brancheva (Bułgaria)

Mężczyźni:

-66kg
1. Adam Tsechoev (Rosja)
2. Saikhan Shabikhanov (Rosja)
3. Michail Tsoutlasvili (Grecja) i Mo Van Dun (Holandia)

-73kg
1. Adam Kopecky (Czechy)
2. Luigi Centracchio (Włochy)
3. Aleksandar Rajicić (Serbia) i Dzianis Yauseyenka (Białoruś)