POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Kadetów w Warszawie: Zuzanna Banaszek wróciła do treningów

W 29-osobowym składzie trenują w COS OPO w Zakopanem polscy kadeci przygotowujący się do Mistrzostw Europy w Warszawie (27-30 czerwca) i Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF w azerskim Baku (24-27 lipca). Do zajęć treningowych wróciła Zuzanna Banaszek (-70kg).

- Zuzia niefortunnie upadła na bark podczas zawodów w Bielsku-Białej, nie pojechała na międzynarodowe zgrupowanie do chorwackiego Porecza, ale jest już lepiej i trenuje z całą reprezentacją w Zakopanem. Mamy nadzieję, że wystąpi w ME na Torwarze – mówi Paweł Zagrodnik, wraz z Kotaro Sasaki odpowiedzialny za kadrę narodową kadetów.

Biało-Czerwoni mają za sobą kilka startów w Otwartych Pucharach Europy oraz krajowe i zagraniczne zgrupowania. W poprzednim tygodniu trenowali w Poreczu.

- Do Chorwacji przyjechała niemal cała europejska czołówka na czele z Rosjanami. Podczas walk treningowych skupialiśmy się przede wszystkim na jakości, na wykonywaniu swoich najmocniejszych technik rzutowych i realizowanie planu taktycznego. Sztab szkoleniowy przygotował indywidualne zadania i wskazówki dla naszych poszczególnych judoków. Chodziło nam też o to, aby w ciężkich warunkach pogodowych wykonywać nie więcej niż 5 pojedynków podczas jednej sesji treningowej. Na pewno to nie był czas na szukanie nowych rzeczy, tylko szlifowanie tego co się potrafi najlepiej – dodał 5. zawodnik Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.

Zgrupowanie w Zakopanem potrwa do niedzieli, potem krótka przerwa i przyjazd do Warszawy. Niektórych z kadetów w najbliższych tygodniach czekają 2 bardzo mocne starty, bowiem miesiąc po ME odbędzie się EYOF w Baku. A później jeszcze Mistrzostwa Świata pod koniec września w Kazachstanie.

- Na ME i EYOF startować będą Oliwia Onysk -40kg, Alicja Ołdak -52kg, Olaf Loska -60kg i Dymitr Janczylik -81kg. Na te drugie zawody gotowy będzie także Michał Kowalczyk -66kg, którego z powodu kontuzji zabraknie na Torwarze. W Azerbejdżanie wystąpią także Natalia Stokłosa -44kg, Zuzanna Woźniak -48kg, Martyna Glubiak -63kg i Natalia Kobus -70kg oraz Filip Grela -55kg, Kacper Karaś -73kg i Filip Karczyk -90kg – powiedział Paweł Zagrodnik.