ME Kadetów: dzisiaj wręczenie nominacji dla kadrowiczów

Prezes Polskiego Związku Judo wręczył dzisiaj nominacje zawodniczkom i zawodnikom oraz członkom sztabu reprezentacji udającym się w przyszłym tygodniu na Mistrzostwa Europy Kadetów na Litwę. Kadra obecnie przebywa na zgrupowaniu w Giżycku.

- W prowadzonej przeze mnie reprezentacji kadetek liczy 8 zawodniczek. Sześć z nich wywalczyło kwalifikację indywidualną, a dwie kolejne wystąpią w turnieju drużynowym - mówi trener Marek Słyk, od 35 lat związany z GKS Czarni Bytom.

W zawodach indywidualnych kadetek startować będą Alicja Gowarzewska -40kg, Nikola Szlachta -44kg, Marta Kuraś -48kg, Natalia Kropska -57kg, Kinga Wolszczak +70kg , Aleksandra Gaj +70kg. Do drużyny dołączą Agata Pałka -52kg i Agata Szafran -63kg.

- Będę zadowolony z każdej wygranej walki, a wynik sam wyjdzie. W drużynówce każdy wygrany mecz będzie dużą sprawą, bo w historii występów za często nie zwyciężaliśmy. Jestem optymistą przed wyjazdem na Litwę - powiedział Marek Słyk, który karierę zawodniczą rozpoczął w 1982 roku, a trenerską w 2000 roku.

Kadrę juniorów młodszych prowadzi Tomasz Jopek. Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej odbędą się w dniach 30 czerwca - 2 lipca w Kownie, drugim co do wielkości mieście Litwy.

Niedawno z zespołu dziewcząt brązowe medalu Pucharu Europy w Bielsku-Białej zdobyły Alicja Gowarzewska (-40kg) i Aleksandra Gaj (+70kg). Wcześniej Natalia Kropska (-57kg) wygrała turniej w Berlinie. Zwycięstwa odnosiły także Nikola Szlachta (-44 kg) w Follonicy (Włochy), a Marta Kuraś (-48 kg) w Zagrzebiu

Ostatni medal dla Polski w ME Kadetów (Juniorów Młodszych) zdobył Maciej Krogulski (-73kg) - srebro w 2015 roku. Trzy lata temu w Atenach tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Anna Dąbrowska (-57kg) i Anita Formela (+70kg), a brązowe krążki Julia Kowalczyk (-57kg) i Kamila Pasternak (+70kg).