ME Młodzieżowców: Mateusz Bolimowski i Kinga Wolszczak w czołówce

Mateusz Bolimowski (-100kg) i Kinga Wolszczak (+78kg) zajęli 5 i 7 lokatę w odbywających się w Poreču Mistrzostwach Europy Młodzieżowców U23. Biało-Czerwoni zakończyli turniej w Chorwacji z dorobkiem 2 medali – srebrnego i brązowego oraz trzech innych miejsc punktowanych.

Mateusz Bolimowski (MMKS Wojownik Skierniewice) wygrał w walce repesażowej z Rosjaninem Azamatem Plievem, a przegrywał tylko z brązowymi medalistami MME – bardzo utytułowanym w młodszych kategoriach wiekowych Gruzinem Onise Saneblidze i o brąz z Rumunem Eduardem Serbanem. W tej wadze najlepszy był Duńczyk Mathias Madsen.

Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) uplasowała się na 7 lokacie. Pokonała Litwinkę Justinę Kmieliauskaite w 65 sekund, a następnie w ćwierćfinale przegrała z Holenderką Marit Kamps i w repesażu w wyniku dyskwalifikacji po trzecim shido z Chorwatką Heleną Vuković. Obie te rywalki Polki zajęły 5 miejsce, a zwyciężyła Francuzka Laura Fuseau.

Przez ostatnich kilka dni chorwacki Poreč był stolicą europejskiego judo juniorsko-młodzieżowego. W Mistrzostwach Starego Kontynentu Młodzieżowców srebrny krążek zdobyła 21-letnia Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek), a brązowy Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom). Obie startowały w wadze -63kg. Angelika Szymańska jeszcze za rok będzie mogła startować w kategorii U23, a Natalia Kropska jeszcze przez 2 sezony.

Oprócz Kingi Wolszczak, 7 miejsce zajęła także Aleksandra Kaleta (UKJ Judo Wolbrom) w wadze -52kg

W miniony piątek wielki sukces odniosła 18-letnia Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa), która zdobyła złoty krążek w kat. -70kg ME Juniorów.