POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME w Judo Kata: 8 polskich par zgłoszonych do zawodów

8 polskich par zostało zgłoszonych do Mistrzostw Europy w Judo Kata, które odbędą się w dniach 12 – 14 czerwca w Celje-Podcertek (Słowenia). Skład musi zostać jeszcze zatwierdzony przez Zarząd Polskiego Związku Judo.

- Wystawiamy reprezentantów w czterech kata, po dwie pary w każdej. Zarówno seniorów, jak i juniorów. Z nadziejami na wysokie lokaty – mówi Sławomir Smater, trener kadry narodowej.

W Słowenii startować będą:

Kodokan Goshin Jutsu: Leszek Piąstka/Anna Jagiełło (AZS Łódź), Łukasz Proksa/Marek Tarabura (KSW Satori Jaworzno)

Nage No Kata: Bartosz Machna/Dawid Kajdy (KSW Satori Jaworzno), Aleksandra Masternak/Patryk Urban (KSW Satori Jaworzno)

Katame No Kata: Beata Sypiewska/Sebastian Gembalczyk (UKS Judo Pawłowice), Oliwia Cichy/Kevin Jeremiasz (KS Judo i Ju Jitsu Łaziska)

Ju No Kata: Radosław Przytulski (UKS Sekcja Sport Gdańsk)/Marta Sowa (UKS Sekcja Sport Gdańsk/GKS Żukowo), Antoni Ptak/Stanisław Ptak (UKS Sekcja Sport Gdańsk).

W tym gronie juniorami są duety Masternak/Urban, Cichy/Jeremiasz, Ptak/Ptak.

Rok temu na ME w chorwackiej Rijece w rywalizacji seniorów brąz wywalczyli Beata Sypniewska i Sebastian Gembalczyk w Katame No Kata, zaś w juniorach po srebro sięgnęli Aleksandra Masternak i Patryk Urban w Nage no Kata oraz Antoni i Stanisław Ptak w Ju no Kata. Bardzo blisko podium byli także seniorzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy w Nage no Kata.