POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME w Judo Kata – Biało-Czerwoni z szansami medalowymi

W czwartek rano 12-osobowa reprezentacja Polski w Judo Kata wyjechała na Mistrzostwa Europy do Rijeki (14 – 15 maja). - Mamy szanse medalowe i w juniorach, i seniorach – mówi Sławomir Smater, trener kadry narodowej.

W Chorwacji wystąpi ponad 200 zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów, w tym 180 w grupie seniorów.

- Bardzo liczę na pary juniorów, szczególnie na Aleksandrę Masternak i Patryka Urbana, ale również na braci Stanisława i Antoniego Ptaków. Wyrastają na bardzo dobrych zawodników ale w Judo Kata to nie jest szybki proces – powiedział trener Sławomir Smater.

W Ju no Kata startują Antoni Ptak i Stanisław Ptak, zaś w Nage no Kata Aleksandra Masternak i Patryk Urban

W seniorach wystąpią: Kodokan Goshin Jutsu – Leszek Piąstka i Anna Jagiełło, Ju no Kata – Radosław Przytulski i Marta Sowa, Nage no Kata – Bartosz Machna i Dawid Kajdy, Katame no Kata – Beata Sypniewska i Sebastian Gembalczyk.

- W grupie seniorów nasza najlepsza para Leszek Piastka i Anna Jagiełło powinna walczyć o miejsce na podium. Bartosz Machna i Dawid Kajdy, jeśli wystąpią tak jak w Józefowie pierwszego dnia, to mogą również powalczyć o medal. Dwie pozostałe pary Beata Sypniewska i Sebastian Gembalczyk oraz Radosław Przytulski I Marta Sowa wykonali bardzo dużą pracę i mam nadzieję, że zanotują najlepszy start w swojej karierze – podkreślił szkoleniowiec.

W ubiegłorocznych ME w podwarszawskim Józefowie Polacy wywalczyli 9 medali.