ME Weteranów: cztery złote i łącznie osiem medali Polaków na Krecie

Osiem medali – cztery złote, srebrny i trzy brązowe – zdobyli indywidualnie polscy judocy w Mistrzostwach Europy Weteranów w mieście Heraklion na Krecie. We wrześniu gospodarzem Mistrzostw Świata będzie Kraków.

Mistrzami Europy zostali: Krzysztof Czupryna M5 -66kg, Stanisław Pazgan M7 -66 kg, Sławomir Kamiński M6 -100kg i Jacek Gemza M7 -100 kg, Wicemistrzostwo Europy wywalczył Ireneusz Łukowski M3 -66kg, a brązowymi medalistami zostali Roman Janiszewski M3 -100kg, Dariusz Kasprzyk M4 – 81kg i Zbigniew Kaznocha M9 – 90kg.

W klasyfikacji medalowej Polacy na 3 miejscu, za Azerbejdżanem 5-3-3 i Mołdawią 4-2-0.

W walce finałowej Krzysztof Czupryna wygrał z Ukraińcem Mykolą Dankanychem. Pozostali polscy złoci medaliści rywalizowali na zasadzie „każdym z każdym”. Za Stanisławem Pazganem uplasował się Włoch Artur Esposito, Sławomir Kamiński wyprzedził Austriaka Iuliana Rusu, zaś drugie miejsce w grupie, w której zwyciężył Jacek Gemza, był Hiszpan Juan Antonio Prado Ballestero.

Natomiast Ireneusz Łukowski decydujący pojedynek przegrał z Francuzem Ronnym Hugonem Jeanninem.

Tegoroczne MŚ Weteranów odbędą się od 7 do 11 września w Krakowie, a zaraz po nich stolica Małopolski gościć będzie uczestników MŚ w judo kata (12-14 września).