POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Medalistka ME Kadetek Katarzyna Sobierajska już wygrywa wśród juniorek

Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Katarzyna Sobierajska (-70kg) niedawno oficjalnie zakończyła starty w kadetkach, a już zaczęła startować w juniorkach. W Oleśnicy była najlepsza w Pucharze Polski Juniorek w międzynarodowej obsadzie.

- Już wcześniej uczestniczyłam w juniorskich zawodach w Gdyni, gdzie również zajęłam 1 miejsce. W turnieju w Oleśnicy rywalizowały przede wszystkim moje rówieśniczki (rocznik 2002), ale był też zawodniczki z 2001 roku. Stoczyłam 4 zwycięskie pojedynki, a z żadną z zagranicznych rywalek wcześniej nie walczyłam – mówi pochodząca z Przemętu judoczka AZS UW Warszawa.

Katarzyna Sobierajska na Dolnym Śląsku pokonała reprezentantkę Liechtensteinu Mareen Hollenstein, w ćwierćfinale Zuzannę Żochowską, w półfinale Czeszkę Julie Zarybnicką i w finale Holenderkę Naomi Overkamp.

- Poszczególne walki wygrałam przeważnie na techniki, które ćwiczyłam już wcześniej, nie przetestowałam nowych technik. Ale miałam możliwość takich testów na campie po ostatnim w moim karierze Pucharze Europy Kadetów w Györ – powiedziała reprezentantka Biało-Czerwonych.

Podczas niedawnego PE na Węgrzech Katarzyna Sobierajska (4 stycznia skończy 18 lat) pokonała Litwinkę Ugne Pileckaite i Ukrainkę Alisę Videneievą, w półfinale przegrała z ukraińską judoczką Yuliią Kurchenko, a o brązowy medal wygrała z Holenderką Cheyenne Van Der Sluis.

- Wiedziałam, że Ukrainki są dobrze przygotowanie fizycznie, a Kurchenko była też dobrze nastawiona na kontrowanie moich technik. Nie zaskoczyła mnie niczym specjalnym, po prostu wykonałam nieprzygotowane ataki, a ona dobrze to wykorzystała i wygrała – przyznała Polka.

W listopadzie Katarzyna Sobierajska zwyciężyła również w Pucharze Polski Juniorek Młodszych - Memoriale Józefa Wiśniewskiego w Bytomiu. - Wszystkie cztery swoje walki wygrałam przed czasem – dodała.

Brązowa medalistka ME w Warszawie i 5 zawodniczka Mistrzostw Świata ma już sprecyzowane plany treningowe na grudzień.

- Chcę się wzmocnić fizycznie, dalej szlifować nowe techniki i udoskonalać te, które sprawdzały się w tym roku – powiedziała utalentowana judoczka.