MEJ: Anita Formela ma większe aspiracje niż przed rokiem

W 2016 roku Anita Formela (+78kg) zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek w Maladze. Teraz wystąpi w zawodach tej samej rangi w Mariborze i mówi, że ma jeszcze większe aspiracje. Zawody odbędą się od piątku do niedzieli.

- Na pewno w słoweńskim Mariborze będę chciała obronić pozycję medalową z Hiszpanii, ale też starać się o jeszcze lepszy wynik - mówi judoczka UKS Conrad Gdańsk.

Przed MEJ 2016 Anita Formela zajmowała miejsca poza podium w Pucharach Europy Juniorek - była 5 w Lignano i Gdyni oraz 7 w Leibnitz. Teraz zdobyła brąz w Gdyni, zaś w Lignano zajęła 5 miejsce.

- Jestem zadowolona z tego sezonu, chociaż na pewno mogło być lepiej. Przygotowana jestem na skuteczną rywalizację w Mariborze, raczej nie powinno być zaskoczenia jeśli chodzi o rywalki w mojej wadze - dodała judoczka urodzona 10.10.1997.

W składzie Francji nie ma Mistrzyni Europy Juniorek z ubiegłego roku Julii Tolofua (rówieśniczka Anity Formeli), a jest natomiast Mistrzyni Europy Kadetek 18-letnia Romane Dicko.

W polskim składzie juniorek są także -52kg Klaudia Cieślik (UKS Judo Wolbrom), -52kg Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom), -57kg Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik), -57kg Anna Dąbrowska (MKS Juvenia Wrocław), -70kg Eliza Wróblewska (KS Akademia Judo Poznań), -78kg Paulina Dziopa (GKS Czarni Bytom), +78kg Daria Tymann (GKS Czarni Bytom).

Rok temu w Maladze brąz wywalczyły Julia Kowalczyk i Anita Formela.