POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MEJ w Luksemburgu: 5 miejsce reprezentacji Polski

Po dobrym występie reprezentacja Polski zajęła 5 miejsce w turnieju drużyn mieszanych na zakończenie Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu. Biało-Czerwoni wygrali dzisiaj dwa mecze, a w spotkaniu o brązowy medal przegrali z Rosją.

Po wczorajszym świetnym występie indywidualnym (brązowe krążki Michała Jędrzejewskiego -100kg i Wojciecha Kordyalika +100kg oraz 5 lokacie Kingi Wolszczak +78kg), w niedzielę Polacy znów stanęli przed szansą wywalczenia miejsca na podium. Tym razem w rywalizacji zespołowej kobiet i mężczyzn.

W meczu 1/8 finału Polacy dwukrotnie obejmowali prowadzenie z Izraelem – 1:0 i 2:1. Punkty zdobyły Zuzanna Łogożna -57kg i Kinga Wolszczak +70kg. Przy stanie 2:2 zwycięstwo odniosła Katarzyna Sobierajska -70kg, a o triumfie przesądził Dymitrij Janczylik -90kg.

W ćwierćfinale podopieczni trenerów reprezentacji Jacka Kowalskiego i Marka Kręcielewskiego walczyli z Francją. Jako pierwszy triumfował Wojciech Kordyalik +90kg, a do remisu 2:2 doprowadziła była Indywidualna Mistrzyni Europy Katarzyna Sobierajska -70kg. Dwie ostatnie walki wygrali Francuzi.

W repesażu polscy judocy spotkali się z drużyną Portugalii, którą pokonali 4:0. Kolejno na tatami zwyciężali Zuzanna Łogożna -57kg, Marcin Kowalski -73kg, Katarzyna Sobierajska -70kg i Dymitrij Janczylik -90kg. W tym momencie Biało-Czerwoni mieli już zapewniony sukces i prawo rywalizowania o brąz, dlatego nie walczyli Kinga Wolszczak +70kg i Michał Jędrzejewski +90kg.

Rywalem w meczu o medal MEJ byli Rosjanie. Nasi reprezentanci walczyli ambitnie, ale przegrali 1:4. Niezawodna Katarzyna Sobierajska wygrała z Darię Vasilevą w kat. -70kg.

Za miesiąc Polacy będą startować w Mistrzostwach Świata Juniorów we Włoszech.