POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MEJ w Luksemburgu: Michał Jędrzejewski i Wojciech Kordyalik brązowymi medalistami

Michał Jędrzejewski (-100kg) i Wojciech Kordyalik (+100kg) zdobyli brązowe medali Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu. Na 5 miejscu uplasowała się Kinga Wolszczak (+78kg).

Polacy stoczyli dziś w luksemburskiej stolicy kilka bardzo zaciętych walk z rywalami z Gruzji. W pojedynkach o brązowe medale Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk) wygrał przez waza-ari z Mikheilem Japaridze, a Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław) przez ippon z Irakli Demetrashvilim.

W lipcu i sierpniu, w swoich pierwszych startach w Pucharze Europy Juniorów, 19-letni Michał Jędrzejewski wywalczył srebro i brąz w Portugalii i Rumunii. Dzisiaj pokonał Ukraińca Danylo Hololobova, a w ćwierćfinale przegrał z Gruzinem Ilią Sulamanidze. W repesażu Polak wygrał z Francuzem Ormo Dersee i wspomnianym innym Gruzinem Japaridze.

20-letni Wojciech Kordyalik miał już w dorobku brąz ME Kadetów (2019 rok). Latem również 2-krotnie stawał na podium (brąz i srebro) w PE Juniorów. W Luksemburgu zwyciężył w pierwszej walce z Turkiem Ibrahimem Halieml Ozmenem, a potem doznał porażki z Gruzinem Sabą Inaneishvili. W repesażu pokonał Serba Igora Vracara i Gruzina Demetrashviliego.

Bardzo blisko podium była też walcząca w wadze ciężkiej Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław). Triumfowała w pojedynku z Mołdawianką Oxaną Diacenco, przegrała w 1/4 finału z Holenderką Marit Kamps, a następnie wygrała z Włoszką Asya Tavano i o brąz uległa Turczynce Hilal Ozturk.

Jutro w Luksemburgu odbędą się zawody drużyn mieszanych z udziałem reprezentantów Polski.