MEJ w Luksemburgu: Sobierajska wylosowała Austriaczkę Dengg

Broniąca tytułu Katarzyna Sobierajska (-70kg) wylosowała Austriaczkę Elenę Dengg w 1/16 finału Mistrzostw Europy Juniorów, które jutro rozpoczną się w Luksemburgu. Wystąpi 13-osobowa reprezentacja Polski.

W poprzednim miesiącu Elena Dengg pokonała Aleksandrę Kowalewską w pojedynku o brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów w Rydze.

Jeśli Katarzyna Sobierajska wygra pierwszą walkę, jej kolejną rywalką będzie Hiszpanka Ai Tsunoda Rooustant. Z Portugalką Joaną Crisostomo, którą Polka pokonała rok temu w finale MEJ w Porecu, teraz może się spotkać w półfinale.

Od 1/8 finału zawody w stolicy Luksemburga zaczną Kinga Wolszczak (+78kg), Jakub Sordyl i Wojciech Kordyalik (obaj +100 kg). Pozostali pierwsze walki stoczą w 1/16 finału.

W czwartek, jako pierwsi z Polaków, walczyć będą Zuzanna Łogożna (-5 kg) ze złotą medalistką ME Kadetów 2018 Turczynką Hasret Bozkurt i Olaf Loska (-66kg) z Grekiem Vasileiosem Briolasem.

Turniej indywidualny potrwa do soboty, a w niedzielę odbędą się MEJ drużyn mieszanych z udziałem Polaków.

Do zawodów w Luksemburgu zgłoszonych zostało 351 judoków i judoczek z 43 krajów.