POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MEJ w Luksemburgu: w środę losowanie, w czwartek pierwsze walki

W środę 8 września przeprowadzone zostanie losowanie Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu. Turniej indywidualny odbędzie się od 9 do 11 września, a drużyn mieszanych 12 września. W luksemburskiej stolicy wystąpi 13 Polaków – 4 zawodniczki i 9 zawodników.

- Jako reprezentacja nigdy nie walczyliśmy w Luksemburgu, jako zawodnik też tutaj nie rywalizowałem. Spodziewam się, że dla większości osób z naszej ekipy będzie to pierwsza wizyta w księstwie i oby wszyscy ją dobrze wspominali – mówi Marek Kręcielewski, trener reprezentacji Polski juniorów.

Biało-Czerwoni mają wykonane po dwa testy na koronawirusa w Polsce. Trzecie badanie będą mieli wykonane już na miejscu, w Luksemburgu. – W przypadku zawodników czwarty wymaz będą musieli zrobić na dobę przed oficjalną wagą, a piąty przed zawodami drużynowymi – przyznał szkoleniowiec.

- Ze względu na restrykcje dot. Covid-19 nie będzie można opuszczać hotelu, jedynym wyjątkiem jest wyjazd na halę zawodów. Za samowolne opuszczenie bańki grozi dyskwalifikacja całej drużyny – dodał Marek Kręcielewski. Trenerem reprezentacji juniorek jest Jacek Kowalski.

Co ciekawe gospodarz Luksemburg wystawia tylko jednego judokę Noaha Trappa (-60kg). – Z Luksemburga pochodzi bardzo waleczny zawodnik Claudio Dos Santos (-73kg). Widziałem jego walki w Pucharach Europy Juniorów w latach poprzednich i w Mistrzostwach Świata Seniorów 2019 w Tokio – powiedział szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Program startów Polaków

Czwartek
-57kg Zuzanna Łogożna
-66 kg Olaf Loska

Piątek
-63kg Aleksandra Sokolowska
-70kg Katarzyna Sobierajska

-73kg Marcin Kowalski
-73kg Michał Kowalczyk
-81kg Bartosz Borzęcki

Sobota
+78kg Kinga Wolszczak
-90kg Dymitrij Janczylik
-100kg Michał Jędrzejewski
-100kg, Nikodem Kubiak
+100kg Jakub Sordyl
+100kg, Wojciech Kordyalik

Niedziela
Turniej drużyn mieszanych