POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Michał Jędrzejewski: w lutym pierwszy start już oficjalnie jako senior

- Przygotowuję się do zbliżających się imprez seniorskich w lutym, już oficjalnie jako senior – mówi 20-letni Michał Jędrzejewski, zeszłoroczny Wicemistrz Europy Juniorów kategorii -100kg.

Biało-Czerwoni pod wodzą głównego trenera kadry narodowej Rashada Hasanova w styczniu trenowali na zgrupowaniu w COS OPO w Giżycku.

- To był bardzo pracowity obóz. Wykonywałem obwody wytrzymałościowo-siłowe, a na macie stoczyłem mnóstwo ciężkich walk. Dla najwytrwalszych były regeneracyjne kąpiele w jeziorze. Usytuowanie Giżycka pozwoliło na odcięcie się od miejskiego zgiełku i skupienie na ciężkiej pracy na treningach. Spała na pewno nie będzie odstawać w tym temacie – powiedział Michał Jędrzejewski.

A już od niedzieli cała reprezentacja Polski spotka się na tygodniowym zgrupowanie w COS w Spale.

- W Giżycku pracowałem pod okiem trenera Rashada Hasanova i trenera przygotowania motorycznego Karola Czerwińskiego. Nie mogło też zabraknąć pomocy fizjoterapeuty Aleksego Stankiewicza. W lutym czeka mnie pierwszy seniorski start w tym sezonie – dodał gdańszczanin.

W lutym, poza Grand Slamem w Paryżu, na polskich judoków czekają International Tour z Czechami, Słowakami w Pradze, Grand Slam w Tel Avivie oraz European Open w Warszawie.

- Nowy rok to nowe możliwości i okazje do zaprezentowania się w imprezach seniorskich – dodał Michał Jędrzejewski, który 6 lutego skończy 21 lat.

W Giżycku trenował także m.in. brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów w 2022 roku Marcin Kowalski (-73kg)

- Przygotowania do Grand Slam w Paryżu trwają w najlepsze. Na zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w COS OPO Giżycko zostawiłem mnóstwo potu na macie i siłowni, a treningi przebiegały w świetnej atmosferze – podkreślił w mediach społecznościowych.