Michał Jędrzejewski w podwójnej koronie w Rybniku

20-letni Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk) jako jedyny judoka zdobył 2 złote medale Mistrzostw Polski Juniorów w Rybniku. Indywidualnie zawodnik wagi -100kg wywalczył już czwarty krajowy tytuł mistrzowski, wliczając wszystkie kategorie wiekowe.

- W piątek i niedzielę wygrałem 3 walki w turnieju indywidualnym i 2 w drużynie. Najtrudniejszy był sobotni finał z Filipem Karczykiem – mówi Michał Jędrzejewski.

Po ubiegłorocznych sukcesach – brązowy medalu Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu oraz dwóch medalach w Pucharach Europy – nowy sezon zawodnik gdańskiego klubu zaczął od sukcesu w MPJ w Rybniku.

- Zostałem po raz 4 mistrzem Polski licząc wszystkie kategorie wiekowe. Nie czułem presji w związku z tym, że broniłem tytułu z zeszłego roku w Warszawie. Starałem się skupić na walkach i dać z siebie wszystko – dodał Michał Jędrzejewski.

W finale w 2021 roku pokonał Nikodema Kubiaka, a tym razem wygrał ze wspomnianym Filipem Karczykiem. - Obaj są dosyć silni, mocni na uchwycie i ciężko się z nimi walczy – ocenił.

Mówiąc o swoich dalszych planach startowych, Michał Jędrzejewski powiedział: - Na początku kwietnia są Akademickie Mistrzostwa Polski, w których będę reprezentować Politechnikę Gdańską. Później, pod koniec następnego miesiąca, jest Puchar Europy Juniorów w Poznaniu.

W tym roku Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w sierpniu w Ekwadorze, a Mistrzostwa Europy we wrześniu w Czechach.

- Skupiam się na swojej pracy treningowej. Kiedy jestem na zawodach koncentruję się na walkach, żeby zostawić serce na macie, a nie na tym co powinienem zdobyć, jakiego wyniku się od mnie oczekuje – dodał Michał Jędrzejewski.

W ubiegłorocznych MEJ po brązowe krążki sięgnęli Michał Jędrzejewski w wadze -100kg i Wojciech Kordyalik (rocznik 2001) w kategorii +100kg.