Mikołaj Kaczorek brązowym medalistą PE Kadetów w Hiszpanii

Mikołaj Kaczorek z Czarnych Bytom zdobył brązowy medal w kategorii -73kg w Pucharze Europy Kadetów w hiszpańskiej Fuengiroli. Wygrał 4 z 5 walk.

Były Mistrz Polski Młodzików i Kadetów (obydwa sukcesy w 2021 roku - red.) triumfował w pojedynkach eliminacyjnych z Portugalczykiem Tomasem Magalhaesem, Estończykiem Saadem Dikajevem i ćwierćfinałowym z Francuzem Noahem Boue.

W półfinale Polak przegrał z Włochem Lucio Tavolettą, późniejszym złotym medalistą, a w rywalizacji o brąz wygrał z reprezentantem Mongolii Shinetulgą Badrakhem.

W niedzielę w Fuengiroli startowali także Maja Kucharz -57kg, Magda Glubiak -63kg – obie judoczki Czarnych Bytom, a także Oskar Krzynówek -90kg – zawodnik UKS Galeon Gdynia.

W dniach 11-12 marca reprezentacja Polski kadetów walczyć będzie w Pucharze Europy w Zagrzebiu.