POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Europy w Pradze: Angelika Szymańska blisko medalu

To kolejne bardzo dobry występ Angeliki Szymańskiej (Olimpijczyk Włocławek). Po zdobyciu tytułu Młodzieżowej Wicemistrzyni Europy w wadze -63kg, dziś doszła do walki o brąz podczas ME Seniorów. W decydującym pojedynku przegrała przez waza-ari z urodzoną w Bełchatowie reprezentantką Niemiec Martyną Trajdos. Nasza reprezentantka zajęła 5 lokatę. Wczoraj Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik) była 7 w kategorii -57kg.

Angelika Szymańska ma już srebrne medale ME Juniorów i Młodzieżowców. W piątek zawodniczka z Włocławka zadebiutowała w seniorskim czempionacie kontynentu i była blisko wywalczenia kolejnego medalu.

Reprezentantka Polski, podopieczna wicemistrzyni olimpijskiej z Atlanty (1996) Anety Szczepańskiej, wygrała w turnieju w Czechach z Włoszką Marią Centracchio, a w ćwierćfinale przegrała z jedną z największych gwiazd współczesnego judo Clarisse Agbegnenou. Francuzka to wicemistrzyni igrzysk w Rio de Janeiro, czterokrotna mistrzyni świata (2014, 2017, 2018 i 2019) i dwukrotna wicemistrzyni (2013, 2015). Zwyciężała także w mistrzostwach Europy w 2013, 2014, 2018 i 2019 roku oraz Igrzyskach Europejskich 2019. Z Polką wygrała przez ippon.

W repesażu Angelika Szymańska pokonała Rosjankę Darię Davydową, a o brąz uległa Martynie Trajdos. Złoty medal zdobyła Clarisse Agbegnenou.

W kategorii 63 kg startowała też brązowa medalistka MŚ i ME Agata Ozdoba-Błach (AZS AWF Wrocław), ale przegrała pierwszy pojedynek z Holenderką Geke Van Den Berg. W eliminacjach odpadli również: mistrzyni Starego Kontynentu juniorek sprzed dwóch tygodni w wadze 70 kg Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa) oraz Ksawery Morka (73 kg, Ryś Warszawa), Damian Szwarnowiecki (81 kg, Praesidium Wrocław) i Damian Stępień (81 kg, AZS UW Warszawa).

W sobotę, ostatnim dniu ME Seniorów w Pradze, walczyć będą: 78 kg Beata Pacut (GKS Czarni Bytom), +78 kg Paula Kułaga (Copal Trzcianka), 90 kg Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik), -90 kg Tomasz Szczepaniak (KJ AZS Opole), -100 kg Kacper Szczurowski (KŚ AZS Gliwice), -100 kg Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa), +100 kg Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn).

Wyniki http://www.ippon.org/eju_sen2020.php