POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Europy w Sofii: broniąca tytułu Beata Pacut rozstawiona z nr 4

- Nasze trzy zawodniczki są rozstawione w Mistrzostwach Europy, a są to broniąca tytułu Beata Pacut (-78kg), Angelika Szymańska (-63kg) i Julia Kowalczyk (-57kg) – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej reprezentacji naszego kraju. W piątek w Sofii rozpoczynają się ME Seniorek i Seniorów.

Beata Pacut, która wygrała ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy w Lizbonie, jest rozstawiona z nr 4. W rankingu światowym nasza judoczka zajmuje 6 miejsce. Oprócz Polki wśród kandydatek do podium w turnieju w Bułgarii wymienia się m.in. Francuzkę Madeleine Malongę, Niemkę Luise Malzahn i Holenderkę Guusje Steenhuis.

Zajmująca 15 pozycję na świecie Angelika Szymańska (aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Europy) jest rozstawiona w ME z nr 6, zaś Julia Kowalczyk (brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorek 2019) w rankingu IJF jest 12, a z kolei w Sofii została rozstawiona z „siódemką”.

- Bardzo niewiele zabrakło także Aleksandrze Kalecie (-52kg), aby być wśród zawodniczek rozstawionych – przyznał trener Paweł Zagrodnik. W prowadzonej przez niego kadrze narodowej znalazły się również Arleta Podolak (-57kg), Katarzyna Sobierajska (-70kg) oraz Kinga Wolszczak (+78kg).

Wśród mężczyzn walczyć będzie pięciu podopiecznych trenera reprezentacji Rashada Hasanova: Wiktor Mrówczyński (-73kg), Adam Stodolski (-73kg), Sebastian Marcinkiewicz (-81kg), Damian Stępień (-81kg) i Piotr Kuczera (-100kg).

- W 2018 roku byłem asystentem trenera kadry Zbigniewa Pacholczyka i wtedy w Pucharze Świata w Sofii zwyciężył Piotr Kuczera w wadze -90kg – dodał Paweł Zagrodnik.

W czwartek, 28 kwietnia odbędzie się losowanie ME, początek o g. 15:00 czasu polskiego.