POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Europy w Sofii: Rashad Hasanov – wierzę w polskich zawodników

- Wierzę we wszystkich pięciu polskich zawodników, którzy wystąpią w Mistrzostwach Europy w Sofii – mówi azerski trener reprezentacji Polski Rashad Hasanov przed turniejem w dniach 29 kwietnia – 1 maja.

W składzie są Wiktor Mrówczyński (-73kg), Adam Stodolski (-73kg), Sebastian Marcinkiewicz (-81kg), Damian Stępień (-81kg) i Piotr Kuczera (-100kg).

Polacy wylatują na ME w środę, 27 kwietnia, a startować będą w sobotę, 30 kwietnia (Wiktor Mrówczyński, Adam Stodolski, Sebastian Marcinkiewicz, Damian Stępień) i niedzielę, 1 maja (Piotr Kuczera).

- Uważam, że reprezentanci są bardzo dobrze przygotowania i mam nadzieję, że pokażą się z najlepszej strony w turnieju mistrzowskim. Liczę na udany występ polskich kadrowiczów – dodał Rashad Hasanov, który od kilku miesięcy prowadzi Biało-Czerwonymi. Polscy judo chwalą sobie współpracę ze szkoleniowcem z Azerbejdżanu.

W tym roku, na początku lutego Piotr Kuczera zajął 7 miejsce w Grand Slamie w Paryżu. W Pucharze Świata w Sarajewie brąz zdobył Ksawery Morka (-73kg), a w Pradze ten sam sukces osiągnął Adam Stodolski (-73kg).

W Pucharze Świata w Warszawie złoto wywalczyli Wiktor Mrówczyński (-73kg) i Piotr Kuczera (-100kg), zaś po brąz sięgnęli: Damian Szwarnowiecki (-73kg), Mateusz Garbacz (-73kg) i Sebastian Marcinkiewicz (-81kg). Na 5 lokatach uplasowali się Adam Stodolski (-73kg), Damian Stępień (-81kg) i Oleksii Lsenko (-100kg).

- Dziękuję kierowanemu przez Prezesa Jacka Zawadkę Polskiemu Związkowi Judo za pomoc w organizacji przygotowań do Mistrzostw Europy – przyznał trener Rashad Hasanov. Polacy byli na zgrupowaniu m.in. w jego ojczyźnie.

W indywidualnych ME w bułgarskiej stolicy wystąpi łącznie 12 reprezentantów Polski. W składzie kobiecej reprezentacji, której trenerem jest Paweł Zagrodnik, znalazły się Aleksandra Kaleta (-52kg), Julia Kowalczyk (-57kg), Arleta Podolak (-57kg), Angelika Szymańska (-63kg), Katarzyna Sobierajska (-70kg), broniąca tytułu Mistrzyni Europy Beata Pacut (-78kg) i Kinga Wolszczak (+78kg).