POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Polski Judo Kata

Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk zdobyli 2 medale - 1 złoty i 1 srebrny - podczas rozegranych w Skierniewicach Mistrzostwa Polski Judo Kata. Zwyciężyli w nage no kata seniorów.

 
- To mój trzeci tytuł w nage no kata seniorów, a pierwszy zdobyty z Anitą Krawczyk, z którą startuję od 2015 roku. Wcześniej złote medale zdobywałem też z Pauliną Łężak i Piotrem Rybickim, w 2012 i 2013 roku - mówi Maciej Pudłowski.

W Skierniewicach ten duet zajął też 2 miejsce w katame no kata i kodokan goshin jutsu. W tych konkurencjach zwyciężyli Wojciech Niedomagała i Marcin Nowakowski oraz Anna Jagiełło i Leszek Piąstka.

- W poprzednim roku zająłem 3 miejsce w katame no kata i 4 pozycję w nage no kata. Z kolei w 2015 w MP dwa razy były 2 lokaty - w nage no kata i katame no kata oraz 5 w kodokan goshin jutsu. W 2013, poza zwycięstwem w nage no kata, były 3 miejsca w katame no kata i kodokan goshin jutsu - dodał Maciej Pudłowski.

W tegorocznych MP w nage no kata triumfowali Michał Gołębiewski i Mateusz Bolimowski.

- Bardzo się cieszę z sukcesu organizacyjnego Mistrzostw Polski w Judo Kata. W czasie finałów na trybunach zasiadło ponad 200 osób, a zawody zostały przeprowadzone zgodnie ze standardami IJF. Sędzią głównym był Michel Kozlowski, który zadbał o stronę informatyczną, co pozwoliło nam sprawnie i przejrzyście ocenić startujących zawodników. Muszę też podkreślić, że sędziowie profesjonalnie potrafili wdrożyć nowy sposób oceniania. Pozwoli to nam również organizować zawody Judo Kata dla młodszych judoków. Cieszę się bardzo z poziomu naszej najlepszej pary w Judo Kata Leszka Piąstki i Anny Jagiałło. Reprezentują obecnie światowy poziom - mówi Sławomir Smatek, przewodniczący Komisji Dan Polskiego Związku Judo.

Wyniki finałów:

Nage No Kata

1. Maciej Pudłowski - Anita Krawczyk (Akademia Sztuki Wojennej Warszawa) 374,5 pkt

2. Wojciech Niedomagała - Marcin Nowakowski (Politechnika Warszawska) 357,5 pkt

Katame No Kata

1. Wojciech Niedomagała - Marcin Nowakowski (Politechnika Warszawska) 367 pkt

2. Maciej Pudłowski - Anita Krawczyk (Akademia Sztuki Wojennej Warszawa) 366 pkt

Goshin Jutsu

1. Anna Jagiełło i Leszek Piąstka (AZS UŁ Łódź) 550 pkt

2. Maciej Pudłowski - Justyna Śliwa (Akademia Sztuki Wojennej Warszawa) 323,5 pkt

Nage No Kata (juniorzy)

1. Michał Gołębiewski - Mateusz Bolimowski (Wojownik Skierniewice) 381 pkt

2. Arkadiusz Małek - Patryk Urban (Klub Sportów Walki "Satori) 310 pkt

Nage No Kata Seniorzy
Nage No Kata Seniorzy

Nage No Kata Juniorzy
Nage No Kata Juniorzy

Katam No Kata
Katame No Kata

Goshin Jutsu
Goshin Jutsu