Mistrzostwa Polski Młodzieży U23: Angelika Szymańska złotą medalistką

Kolejny sukces w wadze -63kg odniosła 21-letnia Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek). Po zdobyciu srebrnego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Chorwacji i zajęciu 5 pozycji w Mistrzostwach Europy Seniorów w Czechach, dzisiaj zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodzieży U23 w Józefowie.

W turnieju wzięło udział 115 judoków i judoczek. Faworytka kategorii -63kg Angelika Szymańska wygrała w ćwierćfinale z Aleksandrą Butlewską (SGKS Wybrzeże Gdańsk), w półfinale z Katarzyną Śmietaną (MKS Juvenia Wrocław) i w finale z Barbarą Fałtynowicz (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

Angelika Szymańska, podopieczna Wicemistrzyni Igrzysk w Atlancie Anety Szczepańskiej, powtórzyła sukces z MP Seniorów w Trzciance. Tytuły w seniorach i młodzieżowcach zdobyła także m.in. Eliza Wróblewska (Power Duck Akademia Judo Poznań) w wadze -70kg. W sobotnim finale pokonała Karolinę Miller (KS AZS AWFiS Gdańsk).

Paulina Dziopa (GKS Czarni Bytom) triumfowała w mistrzostwach kraju seniorów w kategorii do 78 kg, a w Józefowie była najlepsza w wadze plus 78 kg. W tej niższej zwyciężyła jej finałowa przeciwniczka z Trzcianki - Julia Jaśkiewicz (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

W niższych kategoriach wagowych na najwyższym stopniu podium stanęły Klaudia Wróblewska (-48kg, KS Start Radom), Aleksandra Kaleta (-52kg, UKS Judo Wolbrom), Joanna Janeczko (-57kg, UKJ Arcus Warszawa)

Wśród mężczyzn złote medale zdobyli kolejne -60kg Patryk Łoziak (GKS Czarni Bytom), -66kg Jakub Biedrzycki (UKS Conrad Gdańsk), -73kg Kacper Kaczor (GKS Czarni Bytom), -81kg Jędrzej Stecki (SGKS Wybrzeże Gdańsk), -90kg Sebastian Ołdak (UKJ Arcus Warszawa), -100kg Iwo Baraniewski (UKJ 225 Warszawa), +100kg Bartosz Sawiniec (TS Gwardia Olsztyn).

W wadze do 100 kg całe podium zajęli zawodnicy ze stolicy i Mazowsza. W finale Iwo Baraniewski wygrał z Erykiem Ryciakiem (AZS UW Warszawa), a brązowe medale dla Mateusza Bolimowskiego (MMKS Wojownik Skierniewice) i Łukasza Zajączkowskiego (WKS Gwardia Warszawa). Iwo Baraniecki pokonał też innych rywali z Warszawy – Michała Rombla (UKJ "ASzWoj Warszawa) i Łukasza Zajączkowskiego.