POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Polski Młodzieży U23: ciekawa rywalizacja w wadze -63kg

W niedzielę 5 września w Gdyni odbędą się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieży U23. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja np. w wadze -63kg z udziałem m.in. Angeliki Szymańskiej i Natalii Kropskiej. Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

Zawody w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu będą sprawdzianem dla młodzieżowców przed Mistrzostwami Europy w tej kategorii wiekowej, które za 2 miesiące (5 – 7 listopada) odbędą się w Budapeszcie.

Szczególnie interesująco powinno być w wadze -63kg, do której zgłoszone są m.in. Młodzieżowa Wicemistrzyni Europy (2020 rok) i 5 zawodniczka Mistrzostw Europy Seniorów (2020 rok) Angelika Szymańska oraz medalistka MŚ i ME Kadetów oraz brązowa medalistka Młodzieżowych ME Natalia Kropska. Polki razem były na podium w chorwackim Porecu.

W 2020 roku Angelika Szymańska zwyciężała zarówno w Mistrzostwach Polski Młodzieży, jak i Mistrzostwach Polski Seniorów -63kg. Tytuły w seniorach i młodzieżowcach zdobyła także m.in. Eliza Wróblewska w wadze -70kg. W Gdyni również wystartuje w kategorii -70kg.

W innych kategoriach zgłoszone są m.in. Paulina Szlachta (-48kg), Aleksandra Kuraś (-52kg), Marta Janeczko (-52kg) i Łucja Obal (-57kg).

W wadze -66kg są broniący tytułu Jakub Biedrzycki i jego finałowy rywal z zeszłorocznego turnieju w Józefowie Przemysław Litwin. W kat. -73kg wystąpi Adam Stodolski, który kilka miesięcy temu zajął 5 miejsce w seniorskim Grand Slamie w Antalyi, i zeszłoroczny Młodzieżowy Mistrz Polski Kacper Kaczor. Jest też srebrny medalistka Konrad Szatkowski. W wadze -81kg zobaczymy m.in. Jakub Pankowski, a w -90kg tytułu broni Sebastian Ołdak.

W niedzielę 5 września od rana rozgrywany będzie turniej indywidualny, a po jego zakończeniu rozpoczną się zawody drużynowe. Termin zgłoszeń upływa we wtorek 31 sierpnia o północy.