POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Polski Młodzików: ubiegłoroczni mistrzowie wystąpią w Pile

Złoci medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Poznaniu wystąpią w tegorocznych zawodach tej rangi w Pile w dniach 27 – 28 listopada. W gronie obrońców tytułu są m.in. Celina Niedźwiedź, Natalia Bartnik, Tymoteusz Lic, Wojciech Galiński, Szymon Szulik.

Z tej grupy judoczek i judoków w niezmienionej kategorii wystąpi Natalia Bartnik (K.S. MaKo Judo Wrocław) -40kg. W tej samej wadze startować będzie Celina Niedźwiedź (UKS MOSiR Jasło), złota medalistka MP 2020 w -36kg. Tymoteusz Lic (UKS Tomita Elbląg) zmienił kategorię z -42kg na -50kg, Wojciech Galiński (MKS Truso Elbląg) z 46kg na -55kg, a Szymon Szulik (Polonia Rybnik) z -60kg na -66kg.

W poprzedniej edycji MP Młodzików swoje drugie złote medale zdobywali m.in. Amelia Budzisz, Wiktoria Ślązok (obie GKS Czarni Bytom), Oliwia Ziewalicz (UKS Skorpion Judo Krosno) i Kamil Michna (GKS Czarni Bytom). Z tym że Wiktoria Ślązok i Oliwia Ziewalicz obroniły tytuły w tych samych wagach, tj. -48kg i +70kg. A dziś pierwsza z wymienionych zawodniczek jest już brązową medalistką Mistrzostw Europy Kadetek i Mistrzostw Polski Seniorek.

W MP Młodzików wygrywał także Dawid Szulik (KS Polonia Rybnik), starszy brat Szymona. W tym roku w Rydze Dawid Szulik, podobnie jak Wiktoria Ślązok i Daniela Badura, wywalczył brąz ME Kadetów.

W wadze -57kg w Pile wystąpi Kaja Sobierajska (UKS Pohl Judo Przemęt), kuzynka Katarzyny Sobierajskiej, Mistrzyni Europy Juniorek, brązowej medalistki Mistrzostw Świata Juniorek i Europy Kadetek. W 2020 roku Kaja Sobierajska uplasowała się na 7 miejscu w krajowej rywalizacji młodzików w Poznaniu.

Najwięcej zawodników zostało zgłoszonych do wagi -66kg – aż 79. Najlepsi stoczą po 6-7 walk.

Organizatorami Mistrzostw Polski w najmłodszej grupie wiekowej są: Polski Związek Judo, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Powiat Pilski, Miasto Piła, Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile, UKS „6” Piła.