POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, Luboń

Tomasz Gadaj – celem jest rozwój judo niepełnosprawnych

- Długofalowym celem jest rozwój judo niepełnosprawnych, a na początek chciałbym lepiej poznać to środowisko, jego codzienną pracę, bolączki i oczekiwania – mówi Tomasz Gadaj, pełnomocnik zarządu Polskiego Związku Judo ds. osób ze schorzeniami. Najbliższą okazją do tego będą Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych, które zostaną przeprowadzone w Luboniu.

- Mam nadzieję, że dzięki takim ludziom jak Radosław Miśkiewicz i wielu innym, nasze krajowe judo osób niepełnosprawnych będzie prezentowało coraz wyższy poziom, a Zarząd PZ Judo będzie w miarę jego możliwości wspierać. Zawsze największym kłopotem jest brak środków finansowych, ale spróbujemy powalczyć o lepsze jutro dla tych sportowców. Dobrych chęci nam nie brakuje – powiedział Tomasz Gadaj.

Pierwsze spotkanie pełnomocnika Zarządu ze środowiskiem judo niepełnosprawnych odbędzie się przy okazji Mistrzostw Polski, które odbędą się 3 czerwca w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Luboniu.

- W zawodach uczestniczyć będą wszyscy niepełnosprawni judocy, uwzględniając ich stopień i rodzaj niepełnosprawności, wagę i rocznik. W jednym miejscu zbiorą się zawodnicy, trenerzy, opiekunowie. Chcę z nimi rozmawiać, wspólnie będziemy dążyli do rozwoju judo i na poziomie krajowym, i na poziomie międzynarodowym, bo chcemy aby nasi reprezentanci dalej z sukcesami startowali w Mistrzostwach Europy i Świata, a marzeniem jest występ Polaka w naszym sporcie na Igrzyskach Paraolimpijskich – dodał przedstawiciel Polskiego Związku Judo.

Na Paraolimpiadzie mogą walczyć judocy niewidomi i niedowidzący, chociaż w turniejach rywalizują osoby także z innymi schorzeniami – niesłyszący oraz osoby z upośledzeniem umysłowym.

- Najważniejsze sprawy na dziś to m.in. organizacja szkoleń dla trenerów i sędziów oraz obozów dla sportowców, wsparcie organizacyjne zawodów dla niepełnosprawnych. Planujemy poczynić starania o wsparcia z MSiT, PEFRON – przyznał Tomasz Gadaj.

Oprócz Paraolimpiady, MŚ i ME, bardzo ważnym turniejem są Olimpiady Specjalne. Misją tej organizacji jest zapewnienie osobom z upośledzeniem umysłowym całorocznego cyklu treningów i uczestnictwa w zawodach.

Zapraszamy na Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, Luboń 3 czerwiec 2018. Komunikat