POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Polski w Judo Kata – rekordowa frekwencja w Radomiu

Z udziałem rekordowej liczby par - 31 w 10 kategoriach odbyły się Mistrzostwa Polski w judo kata w Radomiu. Dla naszych reprezentantów to był sprawdzian przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy w Józefowie i Mistrzostwami Świata w Krakowie.

- Bardzo cieszy większa liczba i poziom startującej młodzieży. W zawodach wygrywali głównie zawodnicy objęci szkoleniem centralnym. Poziom demonstracji kata z roku na rok jest coraz wyższy, a szczególnie było to widać w Katame no Kata. W tej kata wygrała para Beata Sypniewska i Sebastian Gembalczyk, która w ostatnim roku zrobiła bardzo duży postęp - powiedział Sławomir Smater, trener reprezentacji Biało-Czerwonych i szef Komisji DAN w Polskim Związku Judo.

W rywalizacji seniorów złote medale zdobywali, poza Beatą Sypniewską i Sebastianem Gembalczykiem, Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk w Nage no Kata i Ju No Kata, Leszek Piąstka i Anna Jagiełło w Kodokan Goshin Jutsu, Robert Taraszkiewicz i Michał Taraszkiewicz w Kime no Kata.

W grupie młodzieżowej U23 w Nage no Kata zwyciężyli Michał Gołębiewski i Mateusz Bolimowski, w juniorach U18 najlepsi byli Arkadiusz Małek i Hanna Kałuża, w rywalizacji U15 triumfowali Wiktoria Błatoń i Kevin Jeremiasz, a w U13 Adela Niciarz i Dawid Machna.

- Zawody odbyły się w nowo oddanym, specjalistycznym dla judo obiekcie KS Start Radom. Nowoczesny obiekt, ciężka praca organizatora, pomoc delegata IJF Michela Kozlowskiego, praca Głównej Komisji Dan sprawiły, że licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć piękno zawodów Judo Kata - przyznał Sławomir Smater.

Kolejna edycja Mistrzostw Polski już w kwietniu 2020 roku. - Mam nadzieję, że po raz kolejny poszerzymy liczbę konkurencji, o pokazy osób niepełnosprawnych oraz Enbu Judo, tj. wolne pokazy z podkładem muzycznym - dodał ekspert judo kata. Krajowe zawody będą kwalifikacjami do czerwcowych Mistrzostw Europy w podwarszawskim Józefowie i wrześniowych Mistrzostw Świata w Krakowie, połączonych z MŚ Weteranów w judo.