Mistrzostwa Polski Weteranów i Amatorów Warszawa 2023

Mistrzostwa Polski Weteranów i Amatorów Warszawa 2023 już za nami. Gorące emocje towarzyszące startującym zawodniczkom i zawodnikom, oraz kibicom powoli opadają. To pierwszy turniej tej rangi organizowany przez PZJudo mający miejsce w Warszawie. Mistrzostwa Weteranów mają w Polsce długą historię, dlatego też poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Było to podwójne wyzwanie dla organizatorów, którzy za cel postawili sobie przygotowanie imprezy, którą wszyscy będą długo i miło wspominać. Zawody, oprócz tradycyjnego powitania gości, startujących oraz sędziów rozpoczęła miła uroczystość, podczas której zostali uhonorowani przez prezesa Jacka Zawadkę pamiątkowymi dyplomami medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Weteranów z lat 2021-2022, a Stanisław Pazgan został oficjalnie nominowany na Pełnomocnika Zarządu PZJudo ds. Weteranów.
Po uroczystym otwarciu zawodów rozpoczęły się zmagania na tatami. Atmosferę zawodów trudno opisać słowami; sportowe zacięcie, wysoki poziom toczonych pojedynków, emocjonujący doping widowni oraz trenerów towarzyszył toczonym pojedynkom od pierwszego „hajime” do ostatniego „sore-made”. Był to również ostatni sprawdzian dla grupy naszych Weteranów przed czerwcowymi Mistrzostwami Europy w słoweńskim Podčetrtek.
W sumie wystartowało 131 judoków i 9 judoczek z 47 klubów (w tym 6 osób niezrzeszonych). W klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu uplasowała się ekipa z GKS Czarni Bytom, na drugim KS JTM Gliwice, a ostatni stopień podium wywalczyła Juvenia Wrocław.
Najlepiej klimat sobotniej imprezy oddadzą zdjęcia, których autorką jest Olga Nowotny- Czupryna, niestrudzona kronikarka weterańskich turniejów. Zapraszamy do galerii https://drive.google.com/drive/folders/1noJv79a5rgK-uzRxuYt4kSyHgWSLHdpu...
Relacja video, podsumowanie, klasyfikacja oraz wszelkie informacje dostępne są na https://portal.judomanager.com/competition/jr_MP_veterans_2023 ,