Mistrzostwa Świata: Aleksandra Kaleta w ósemce najlepszych wagi -52kg

24-letnia Aleksandra Kaleta znalazła się w ósemce najlepszych judoczek Mistrzostw Świata kategorii -52kg. Reprezentantka Polski zajęła 7 miejsce w turnieju w Taszkencie.

Zawodniczka UKS Judo Wolbrom wygrała w 1/16 finału z nr 15 na liście IJF Niemką Maschą Ballhaus (walka trwała 2,5 min) oraz 1/8 finału z Gaukhar Irmagambetova z Kazachstanu po zaledwie 17 sekundach.

W ćwierćfinale przegrała z aktualną Mistrzynią Europy i brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Tokio Brytyjką Chelsie Giles, a w repasażu z Khorloodoi Bishrelt z Mongolii, brązową medalistką tegorocznych Mistrzostw Azji.

W rankingu światowym Chelsie Giles jest 4, a Khorloodoi Bishrelt 9. Reprezentantka Polski plasuje się na 21 lokacie.

Aleksandra Kaleta jest brązową medalistką Mistrzostw Świata Juniorek z 2018 roku.

Jutro w stolicy Uzbekistanu walczyć będzie czworo Polaków: -57kg Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik) i Arleta Podolak (Gwardia Warszawa), -73kg Adam Stodolski (Leśnik Kaczory) i -73kg Wiktor Mrówczyński (AZS AWF Katowice). W sumie wystąpi 11 Polaków.

Wczoraj złote medale zdobyli Japonka Natsumi Tsunoda w wadze -48kg po zwycięstwie z Niemką Kathariną Menz i Japończyk Naohisa Takato w kategorii -60kg po wygranej z Ariunboldem Enkhtaivanem z Mongolii.