Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorek: Marcinkiewicz przegrał z Mistrzem Europy

Nie udało się Sebastianowi Marcinkiewiczowi awansować do ćwierćfinału kategorii wagowej -81kg podczas Mistrzostwa Świata Juniorów w Zagrzebiu. Dziś nie powiodło się też Jakubowi Ozimkowi (-90kg).

Sebastian Marcinkiewicz (KS Gwardia Wrocław) w pierwszej walce wygrał przez waza-ari z Meksykaninem Jesusem Torresem, a następnie w dogrywce pokonał zawodnika z Bośni i Hercegowiny Almina Sljivo. W 1/8 finału Polak niestety przegrał z aktualnym Mistrzem Europy Juniorów Niemcem Timem Gramkowem, który ma za sobą już start w Grand Prix w Dusseldorfie.

W wadze -90kg rozstawiony był Kuba Ozimek (KS AZS AWF Warszawa), ale już w pierwszym swoim pojedynku trafił na faworyta Japończyka Koshi Nagai. 18-letni Azjata, który w tym roku zdobył złoty medal mistrzostwa kontynentu do lat 21, zwyciężył przed czasem.
Japończycy mają na razie 4 złote medale w Mistrzostwach Świata Juniorów i Juniorek w Chorwacji, ale z pewnością ten dorobek jeszcze poprawią.

Jutro w ostatnim dniu turnieju indywidualnego wystąpi 4 Polaków. Wszyscy zaczną od 1/16 finału - w -100kg Kacper Szczurowski (KS AZS Gliwice) i Dominik Majowski (GKS Czarni Bytom) spotkają się z Tadżykami - Shakarmamadem Mirmamadovem i Temurem Rakhimovem (Tadżykistan), a w +100kg Krzysztof Załęczny (TKS Toruń) z Kanadyjczykiem Joe Casey Andresem. Rywalką Anity Formeli (UKS Conrad Gdańsk) w +78kg będzie Marokanka Yousra Aourz.