Mistrzostwa Świata Juniorów: Jędrzejewski i Kordyalik rozstawieni w 1 rundzie

Michał Jędrzejewski (-100kg) i Wojciech Kordyalik (+100kg) zostali rozstawieni w 1 rundzie i od 1/8 finału walczyć będą w Mistrzostwach Świata Juniorów w mieście Olbia na Sardynii. Obydwaj nasi reprezentanci wywalczyli brązowe medale podczas niedawnych Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu.

Od 1/16 finału udział w turnieju we Włoszech rozpoczną Katarzyna Sobierajska (-70kg) i Kinga Wolszczak (+78kg).

Ubiegłoroczna Mistrzynie Europy Juniorek Katarzyna Sobierajska spotka się z Meksykanką Marcelą Garcią. Jeśli Polka wygra, o wejście do ćwierćfinału zmierzy się z Portugalka Joaną Crisostomo lub Portorykanką Sairy Colon Rodriguez.

Rok temu reprezentantka Polski wygrała z rywalką z Portugalii w finale MEJ w chorwackim Poreczu. W tym roku Joana Crisostomo zdobyła brąz w zawodach tej rangi w Luksemburgu.

Kinga Wolszczak w 1/16 finału trafiła na Niemkę Elisabeth Pflugbeil. Na zwyciężczynię w 1/8 finału czeka Holenderka Carmen Dijkstra.

Elisabeth Pflugbeil to była przeciwniczka m.in. Katarzyny Sobierajskiej. W 2019 roku najpierw zwyciężyła Polka o brąz ME Kadetów w Warszawie, a potem wygrała Niemka o brąz MŚ Kadetów w Kazachstanie.

1/8 finału Michał Jędrzejewski (-100kg) będzie walczył ze Słowakiem Viktorem Adamem lub Deepakiem Deswal z Indii, zaś Wojciech Kordyalik (+100kg) z Mołdawianinem Alinem Bagrinem albo Niemcem Yvo Wittaskiem.

Trenerami naszej reprezentacji są Jacek Kowalski (juniorki) i Marek Kręcielewski (judoka). W sztabie jest również fizjoterapeuta Mikołaj Trześniewski.

Walki Polaków

Piątek, 8 października
1/16 finału Katarzyna Sobierajska (-70kg) – Marcela Garcia (Meksyk)

Sobota, 9 października
1/16 finału Kinga Wolszczak (+78kg) - Elisabeth Pflugbeil (Niemcy)
1/8 finału Michał Jędrzejewski (-100kg) - Viktor Adam (Słowacja) lub Deepak Deswal (Indie)
1/8 finału Wojciech Kordyalik (+100kg) – Alin Bagrin (Mołdawia) lub Niemiec Yvo Wittasek (Niemcy)