POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Świata Juniorów: Katarzyna Sobierajska z brązem!

Kolejny wielki międzynarodowy sukces Katarzyny Sobierajskiej (-70kg). Ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Juniorek dziś we włoskim mieście Olbia została brązową medalistką Mistrzostw Świata Juiorek.

W 1/16 i 1/8 finału zawodniczka UKS Pohl Judo Przemęt wygrała przez ippon z Meksykanką Marcelą Garcią i Portorykanką Sairy Colon Rodriguez, a w 1/4 finału doznała porażki w dogrywce z Hiszpanką Ai Tsunoda Roustant. W repesażu Polka pokonała przez waza-ari Włoszkę Martinę Esposito.

W walce o brąz Katarzyna Sobierajska walczyła z Ukrainką Nataliią Chystiakovą, czyli spotkały się złote medalistki dwóch ostatnich edycji Indywidualnych ME Juniorek – Polka wygrała w 2020 roku, a Ukrainka w 2021 roku. Reprezentantka Polski zwyciężyła (waza-ari) i stanęła na podium MŚJ.

Wcześniej Katarzyna Sobierajska miała w swoim dorobku złoto ME Juniorek 2020 w Luksemburgu, brąz ME Kadetek 2019 w Warszawie i 5 miejsce MŚ Kadetów 2019 w Kazachstanie.

Niedawno 19-letnia polska judoczka sięgnęła po brązowy krążek w s swoim debiucie w Grand Prix w Zagrzebiu.

Jutro we Włoszech wystąpią Michał Jędrzejewski (-100kg) i Wojciech Kordyalik (+100kg) oraz Kinga Wolszczak (+78kg). W poprzednim miesiącu obydwaj Polacy wywalczyli brązowe medale podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu, a Kinga Wolszczak uplasowała się tuż za podium.

Trenerami naszej reprezentacji są Jacek Kowalski (juniorki) i Marek Kręcielewski (juniorzy). W sztabie jest również fizjoterapeuta Mikołaj Trześniewski.