Mistrzostwa Świata Juniorów: walki Polaków w piątek i sobotę

Jutrzejszym (5 października) losowaniem rozpoczną się we Włoszech Mistrzostwa Świata Juniorów. Nasz kraj reprezentować będą Katarzyna Sobierajska (-70kg), Kinga Wolszczak (+78kg), Michał Jędrzejewski (-100kg), Wojciech Kordyalik (+100kg). Biało-Czerwoni na tatami w mieście Olbia walczyć będą w piątek i sobotę (8 – 9 października).

Niedawno z sukcesami Polacy wystąpili w Mistrzostwach Europy Juniorów w Luksemburgu, gdzie indywidualnie brązowe medale zdobyli Michał Jędrzejewski i Wojciech Kordyalik, a 5 lokatę zajęła Kinga Wolszczak. W zawodach drużynowych nasza reprezentacje uplasowała się na 5 miejscu, a Katarzyna Sobierajska, ubiegłoroczna złota medalistka MEJ, wygrała wszystkie swoje 4 walki.

Jutro na Sardynii Polacy poznają rywali w MŚ Juniorów. Trenerami Biało-Czerwonych są Jacek Kowalski i Marek Kręcielewski, a fizjoterapeutą Mikołaj Trześniewski.

- Na liście startowej są medaliści największych imprez, więc zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja – mówi Marek Kręcielewski, trener kadry narodowej juniorów.

Przed wyjazdem do Włoch wrocławianie Kinga Wolszczak i Wojciech Kordyalik pojechali do Opola na 65 Mistrzostwa Polski Seniorów. Obydwoje wywalczyli brązowe medale.

Do Mistrzostw Świata zgłoszonych jest 500 judoków i judoczek z 73 państw. W kategorii -70kg są 32 zawodniczki, +78kg – 25, -100kg – 27, +100kg – 26. W piątek walczyć będzie Katarzyna Sobierajska, a w sobotę Kinga Wolszczak, Michał Jędrzejewski i Wojciech Kordyalik.

W Italii wystąpią m.in. triumfatorzy wrześniowych ME Juniorów – Ukrainka Nataliia Chystiakova (-70kg), Francuzka Lea Fontaine (+78kg), Rosjanin Matvey Kanikovskyi (-100kg) i Węgier Richard Sipocz (+100kg).