Mistrzostwa Świata Kadetów: dobry występ Karoliny Siennickiej, pokonała Mistrzynię Europy

Dobrze spisała się Karolina Siennicka (-52kg) w - rozgrywanych po 3-letniej przerwie - Mistrzostwach Świata Kadetów. Dzisiaj w Sarajewie pokonała m.in. aktualną Mistrzynią Europy Węgierkę Laurą Igaz. Polka zajęła 5 miejsce w turnieju.

Po zwycięstwie w Pucharze Europy w Bielsku-Białej, swoje duże umiejętności Karolina Siennicka zaprezentowała w czwartek w stolicy Bośni i Hercegowiny. Wygrała 3 z 5 walk (musiała uznać wyższość tylko dwóch brązowych medalistek), potwierdzając przynależność do międzynarodowej czołówki.

W kat. -52kg Polka pokonała judoczkę gospodarzy Sandrę Popović i aktualną Mistrzynią Europy Kadetek Węgierkę Laurą Igaz. W 1/8 finału Karolina Siennicka przegrała z Ukrainką Anną Tielieginą, zaś w repasażu wygrała z Izraelką Hili Zakroiski. W pojedynku o brąz uległa Tajwance Shen Yi-Hsi.

Startująca w tej samej wadze Maria Jesionek przegrała w 1/16 finału z Aminą Crncalo z Bośni i Hercegowiny.

Brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetów Wiktoria Ślązok (-48kg) wygrała z Niemką Tabeą Niką Mecklenburg i o wejście do ósemki uległa Nandin-Erdene Myagmarsuren z Mongolii.

Z kolei w kategorii wagowej -60kg Kamil Michna nie sprostał w pierwszej rundzie późniejszemu triumfatorowi zawodów Gruzinowi Davitowi Kareliemu.

W piątek w MŚ startować będzie Julia Bulanda (-57kg), brązowa medalistka Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, a w sobotę Damian Kubiak (-90kg).