Mistrzostwa Świata Kadetów: sześcioro Polaków wystąpi w Sarajewie

Sześcioro naszych judoków – cztery zawodniczki i dwóch zawodników – wystąpi w Mistrzostwach Świata Kadetów, które w tym tygodniu, od 24 do 28 sierpnia odbędą się w Sarajewie.

- W składzie na Mistrzostwa Świata w stolicy Bośni i Hercegowiny znaleźli się: Kamil Michna (-60kg), Damian Kubiak (-90kg) oraz Wiktoria Ślązok (-48kg), Maria Jesionek (-52kg), Karolina Siennicka (-52kg), Julia Bulanda (-57kg) – mówi Tomasz Jopek, trener reprezentacji Polski juniorów młodszych.

W niedawnym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy brązowy medal zdobyła Julia Bulanda. Z kolei w czerwcowych Mistrzostwach Europy w Porecu na 5 pozycji uplasowała się Wiktoria Ślązok. Rok wcześniej wywalczyła brąz ME Kadetów.

MŚ Kadetów odbędą się po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W 2019 roku w Ałmatach w Kazachstanie 5 lokatę zajęła Katarzyna Sobierajska (-70kg), która wcześniej sięgnęła po brązowy medal ME Kadetów w Warszawie.

Do Mistrzostw Świata w Sarajewie zgłoszonych jest blisko pół tysiąca judoczek i judoków z 60 krajów. Najliczniej obsadzone są kategorie wagowe: -66kg – 46 zawodników, -60kg – 47 zawodników i -48kg – 41 zawodniczek.

Ostatnim etapem przygotowań Biało-Czerwonych były zgrupowania w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem oraz na campie w chorwackiej Crikvenicy.

W stolicy Bośni i Hercegowiny Polacy walczyć będą w następujące dni: 25 sierpnia Wiktoria Ślązok, Maria Jesionek, Karolina Siennicka i Kamil Michna, 26 sierpnia Julia Bulanda, 27 sierpnia Damian Kubiak. Losowanie przeprowadzone zostanie 23 sierpnia.