Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi: Beata Pacut-Kłoczko na 7 miejscu

Po wczorajszym fenomenalnym występie i srebrnym medalu Mistrzostw Świata Angeliki Szymańskiej (-63kg), w środę niezły start w Abu Dhabi zanotowała Beata Pacut-Kłoczko. Zajęła 7 miejsce w kategorii -78kg.

Bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację i wydawało się, że jest na dobrej drodze, aby powtórzyć sukces z 2022 roku z Taszkentu, gdzie zdobyła brązowy medal MŚ.

Beata Pacut-Kłoczko (GKS Czarni Bytom) wygrała dzisiaj z Nadezhdą Tatarchenko (AIN) oraz Niemką Aliną Boehm i była już w ćwierćfinale. Niestety później poniosła porażki z Brytyjką Emmą Reid i w repasażu z Koreanką Lee Jeongyun.

Polki rywalizowały także w wadze -70kg. Katarzyna Sobierajska (UKS Pohl Judo Przemęt) pokonała Portugalkę Tais Pinę w 1/16 finału i przegrała z Madiną Taimazovą (AIN) w 1/8 finału. Z kolei Eliza Wróblewska (PGE Akademia Judo Poznań) uległa Jamajce Ebony Drysdale Daley w 1/32 finału.

Przypomnijmy, że we wtorek po wspaniałych pojedynkach srebrny medal MŚ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wywalczyła Angelika Szymańska (KS Szczepańska Judo Team Włocławek).

W ostatnim dniu indywidualnego turnieju, tj. 23 maja, na tatami zobaczymy: Kingę Wolszczak i Urszulę Hofman w kat. +78kg, a także Piotra Kuczerę -100kg i Kacpra Szczurowskiego +100kg.