POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzyni Europy Kadetów Amelia Ptasińska - tytuł zwieńczeniem codziennej i wieloletniej pracy

- Tytuł Mistrzyni Europy w kategorii kadetów jest dla mnie zwieńczeniem codziennej i wieloletniej pracy oraz bodźcem do dalszych jeszcze cięższych treningów – mówi Amelia Ptasińska, złota medalistka w wadze -63kg.

Judoczka z podwarszawskiego Halinowa (powiat miński) okazała się bezkonkurencyjna w turnieju w Sofii. Z 6 walk, 4 wygrała przed czasem i 2 w dogrywkach.

- Jadąc do Bułgarii czułam się bardzo przygotowana i wiedziałam, że stać mnie na wygranie zawodów. Musiałam tylko uwierzyć w swoje umiejętności – powiedziała Amelia Ptasińska.

Zawodniczka UKS Halinów Team zapisała się w historii ME Kadetów 2024. Medale rozdano w 14 kategoriach wagowych, a tylko Amelia Ptasińska odniosła 6 zwycięstw.

- Z kilkoma przeciwniczkami wcześniej już rywalizowałam. Spotkałam się między innymi z Ukrainka Ilarią Tsurkan w Samorinie, gdzie przegrałam po 8-minutowej walce. Wcześniej poniosłam porażki też z Turczynką Sinem Oruc. W ME zrewanżowałam się tym zawodniczkom – przyznała Amelia Ptasińska.

Reprezentantka Polski dodała, że największą trudność sprawił jej ćwierćfinałowy pojedynek z Włoszką Mailą Pagliaro.

- Bardzo ciężko biło się na uchwycie oraz miałam dwie kary shido, więc musiałam uważać, żeby nie zrobić żadnego błędu – stwierdziła.

Obecnie Amelia Ptasińska trenuje na zgrupowaniu w Suchedniowie. - Przed Mistrzostwami Świata w Peru będę uczestniczyła także w obozach kadry narodowej w Rawie Mazowieckiej i Żywcu oraz będę ciężko trenować w klubie z moim trenerem Bartłomiej Bogdaniukiem.

Złoto ME Kadetów wywalczyła także Zuzanna Banaszewska w wadze +70kg, a po srebro sięgnęli: Barbara Twarowska -48kg i Jakub Kurowski -60kg. Biało-Czerwoni zdobyli też brąz w turnieju drużyn mieszanych. Głównym trenerem reprezentacji jest Tomasz Jopek.