POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Młodzieżowcy trenują w szwajcarskim Leysin

W 7-osobowym składzie trenują nasi judocy w szwajcarskim Leysin, gdzie na tygodniowym zgrupowaniu przygotowują się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy U23 w Budapeszcie.

- Trenujemy z wieloma europejskimi reprezentacjami, ale są też judocy z innych kontynentów, m.in. z Peru czy Maroka – mówi Natalia Kropska (-63 kg), aktualna brązowa medalistka Młodzieżowych ME oraz była Wicemistrzyni Świata Kadetów i brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kadetów.

Pod okiem trenera Jarosława Wołowicza, asystenta szkoleniowca kadry narodowej Mirosława Błachnio, w położonym na wysokości 1260 m n.p.m Leysin trenują: -52kg Aleksandra Janeczko, -57kg Izabella Socha, -63kg Natalia Kropska, -70kg Eliza Wróblewska, -78kg Maria Bączek, -81kg Aleks Hoppe, -90kg Sebastian Ołdak.

- Leysin to piękna miejscowość, a na tym obozie głównie skupiamy się na randori. Nie zabraknie też treningów na siłowni – dodała Natalia Kropska, jedna z dwóch polskich medalistek kat. -63kg podczas MME w 2020 roku w chorwackim Poreču (Angelika Szymańska zdobyła srebro).

Na 5 miejscu uplasował się wtedy Mateusz Bolimowski (-100kg), a na 7 - Aleksandra Kaleta (-52kg) i Kinga Wolszczak (+78kg).

Od 10 do 21 sierpnia młodzieżowcy trenować będą m.in. razem z kadrą seniorów na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Wśród powołanych są m.in. Aleksandra Janeczko, Natalia Kropska, -63kg Angelika Szymańska, Eliza Wróblewska oraz -73kg Adam Stodolski, Sebastian Ołdak, -100kg Mateusz Bolimowski.