Młodzieżowe ME w Sarajewie: Aleksandra Kowalewska tuż za podium

Dobrze spisała się 18-letnia Aleksandra Kowalewska (-70kg) w debiucie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23. Polska judoczka zajęła 5 miejsce. Na 7 lokacie sklasyfikowana została Kinga Wolszczak (+78kg).

Po zdobyciu srebrnego medalu w pierwszym starcie seniorskim, w Pucharze Europy w słoweńskim Celje-Podcertek, dzisiaj podopieczna trenera Pawła Nastuli była blisko podium w MME.

Aleksandra Kowalewska, przed którą jeszcze wiele sezonów w kategorii młodzieżowej (jest jeszcze juniorką), wygrała z Ukrainką Karyną Sarkisyan, a w ćwierćfinale przegrała z Francuzką Kailą Issoufi. W repasażu Polka pokonała Węgierkę Jennifer Czerlau, a o brąz uległa Ukraince Natalii Chystiakovej.

Z kolei Kinga Wolszczak po niepowodzeniach w pojedynkach z Ukrainką Dianą Semchenko i Mołdawianką Oxaną Diacenko zajęła 7 pozycję.

Bez sukcesów w sobotę walczyli reprezentanci Biało-Czerwonych. Jedno zwycięstwo odniósł Bartosz Borzęcki (-81kg).

Na zakończenie 3-dniowych zawodów odbędzie się turniej drużyn mieszanych. O wejście do ósemki Polacy spotkają się z Austrią.