POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Młodzieżowe ME w Sarajewie: Kinga Wolszczak spotka się w ćwierćfinale z Ukrainką Semchenko

Kinga Wolszczak zmierzy się z Ukrainką Dianą Semchenko w ćwierćfinale kategorii +78kg Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Sarajewie. W czwartek odbyło się losowanie turnieju, w którym weźmie udział 10 Biało-Czerwonych. Zawody indywidualne zaplanowano na piątek i sobotę, a drużyn mieszanych – na niedzielę.

W przypadku zwycięstwa, w półfinale Kinga Wolszczak (ćwierćfinalistka ME seniorek) spotka się z Turczynką Hilal Ozturk albo Mołdawianką Oxaną Diacenko.

Od 1/8 finału rywalizację w stolicy Bośni i Hercegowiny rozpoczną Paulina Szlachta (48 kg) i Aleksandra Kowalewska (-70kg). Paulina Szlachta będzie walczyć z Turczynką Caglą Serdar lub Portugalką Raquel Brito, a Aleksandra Kowalewska z Ukrainką Karyną Sarkisyan lub Hiszpanką Begoną Sotillo Gomez.

W 1/16 finału Izabella Socha (57 kg) trafiła na Hiszpankę Adrianę Rodriguez Salvador, a Aleksandra Sokołowska na Chorwatkę Ines Filipović. Jeśli Polki wygrają pierwszej pojedynki, o ćwierćfinał powalczą – odpowiednio – z Niemką Lailą Goebel i Włoszką Flavią Favorini.

W turnieju mężczyzn w 1/8 finału Wojciech Kordyalik (+100kg) wylosował Greka Panagiotisa Papanikolaou. Pozostali Biało-Czerwoni wyjdą na tatami w 1/16 finału, m.in. Dominik Król (-73kg) z Azerem Rashidem Mammadaliyevem i Nikodem Kubiak (-100kg) z Francuzem Jorisem Agbegnenou, młodszym bratem słynnej Clarisse Agbegnenou.

W niedzielnej drużynówce podopieczni trenerów Rashida Hasanova i Pawła Zagrodnika spotkają się z Austrią w 1/8 finału. Na triumfatora tego meczu czeka reprezentacja Węgier.

W piątek, 1 dniu MME w Sarajewie, walczą Paulina Szlachta, Izabella Socha, Aleksandra Sokołowska i Dominik Król, Adam Stodolski.

Losowanie:

-48kg Paulina Szlachta (Polska) – Cagla Serdar (Turcja) lub Raquel Brito (Portugalia) 1/8 finału

-57kg Izabella Socha (Polska) - Adriana Rodriguez Salvador (Hiszpania) 1/16 finału

-63kg Aleksandra Sokołowska (Polska) – Ines Filipović (Chorwacja) 1/16 finału

-70kg Aleksandra Kowalewska (Polska) – Karyna Sarkisyan (Ukraina) lub Begona Sotillo Gomez (Hiszpania) 1/8 finału

+78kg Kinga Wolszczak (Polska) – Diana Semchenko (Ukraina) 1/4 finału

-73kg Dominik Król (Polska) – Rashid Mammadaliyev (Azerbejdżan) 1/16 finału

-73kg Adam Stodolski (Polska) – Roope Korhonen (Finlandia) lub Husein Gegić (Bośnia i Hercegowina) 1/16 finału

-81kg Bartosz Borzęcki (Polska) – Mikulas Mesko (Czechy) 1/16 finału

-100kg Nikodem Kubiak (Polska) – Joris Agbegnenou (Francja) 1/16 finału

+100kg Wojciech Kordyalik (Polska) - Panagiotis Papanikolaou (Grecja) 1/8 finału