Młodzieżowe ME w Sarajewie: Polacy na miejscach 9-16

Paulina Szlachta (-48kg), Aleksandra Sokołowska (-63kg) oraz Dominik Król i Adam Stodolski (-73kg) zajęli miejsca 9-16 w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Sarajewie. 28 października (piątek) jest Światowym Dniem Judo.

Aleksandra Sokołowska wygrała z Chorwatką Ines Filipović, zaś w 1/8 finału przegrała z Włoszką Flavią Favorini. Na tym samym etapie zawodów Paulina Szlachta (-48kg) uległa w walce o ćwierćfinał Portugalce Raquel Brito. Z kolei Izabella Socha (-57kg) w 1/16 finału nie sprostała Hiszpance Adrianie Rodriguez Salvador.

Po jednym zwycięstwie odnieśli startujący w kategorii -73kg Dominik Król i Adam Stodolski, odpowiednio z Azerem Rashidem Mammadaliyevem i Finem Roope Korhonenem.

W pojedynkach 1/8 finału Dominik Król przegrał z Ukraińcem Nazarem Kulieshovem, zaś Adam Stodolski z Hiszpanem Javierem Peną Insaustim.

W drugim dniu Indywidualnych MME U-23 rywalizować będą: -70kg Aleksandra Kowalewska, +78kg Kinga Wolszczak i -81kg Bartosz Borzęcki, -100kg Nikodem Kubiak, +100kg Wojciech Kordyalik.

Na zakończenie turnieju w stolicy Bośni i Hercegowiny odbędą się zmagania drużyn mieszanych. Polacy spotkają się w 1/8 finału z Austrią.