POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Młodzieżowe reprezentacje zakończyły zgrupowanie w COS Cetniewo

W kilkudziesięcioosobowym składzie trenowali reprezentacji Polski kadetów, juniorów i młodzieżowców na blisko 10-dniowym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie.

W sztabie trenerskim byli Tomasz Jopek, Artur Zieliński, Przemysław Matyjaszek, Norbert Żamojda, Damian Lisiewicz, Magdalena Korfanty.

Biało-Czerwoni przygotowują się do olimpijskiego sezonu 2024. Główną imprezą będą Igrzyska w Paryżu – turniej w judo odbędzie się od 27 lipca do 3 sierpnia.

W COS Cetniewo trenowała m.in. Katarzyna Sobierajska, która z powodu kontuzji opuściła listopadowe Mistrzostwa Europy Seniorek we francuskim Montpellier i Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w niemieckim Poczdamie.

Przyszłoroczne, seniorskie ME rozgrywane będą od 25 do 27 kwietnia w Zagrzebiu, zaś MME U-23 w Pile. Podczas zawodów w Poczdamie nastąpiło uroczyste przekazanie flagi mistrzostw – z rąk Prezydenta EJU Laszlo Totha odebrał ją Prezes Polskiego Związku Judo, Dyrektor Marketingu i członek Komitetu Wykonawczego EJU Jacek Zawadka.

W 2024 roku juniorzy mają zaplanowane Mistrzostwa Świata w Turkmenistanie i Mistrzostwa Europy w Estonii, a kadeci – MŚ w Turkmenistanie i ME w Bułgarii.