MME U23: sześcioro Polaków wystartuje w Budapeszcie

W 6-osobowym składzie wystartuje reprezentacja Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U23. Turniej odbędzie się w dniach 5 – 7 listopada w Budapeszcie.

- W stolicy Węgier wystąpią - Adam Stodolski (-73kg) i Sebastian Ołdak (-90kg) oraz Paulina Szlachta (-48kg), Aleksandra Janeczko (-52kg), Angelika Szymańska (-63kg), Eliza Wróblewska (-70kg) – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej reprezentacji Polski, a w przeszłości 2-krotny medalista MME U23.

Tytułu wicemistrzowskiego wywalczonego rok temu w chorwackim Poreczu bronić będzie 22-letnia Angelika Szymańska. Na liście startowej tegorocznych zawodów nie ma jej finałowej rywalki 19-letniej Holenderki Joanne Van Lieshout. 3 tygodnie temu została ona Mistrzynią Świata Juniorek, zaś Polka niedawno zdobyła brązowy medal w Grand Slamie w Paryżu.

W piątek, 5 listopada startować będą Paulina Szlachta (-48kg), Aleksandra Janeczko (-52kg), Angelika Szymańska (-63kg) i Adam Stodolski (-73kg), a w sobotę, 6 listopada Eliza Wróblewska (-70kg) i Sebastian Ołdak (-90kg).

W turnieju mogą wziąć udział judocy i judoczki urodzeni w latach 1999 – 2006.

Sztab trenerski naszej reprezentacji tworzą Paweł Zagrodnik, Aneta Szczepańska, Marek Kręcielewski, Jacek Kowalski.

Paweł Zagrodnik zdobył srebro MME U23 w 2009 roku w tureckiej Antalyi (-66kg) i brąz w 2007 roku w austriackim Salzburgu (-66kg).