MME w Podgoricy: brązowe medale Piotra Kuczery, Rafała Kozłowskiego i Beaty Pacut

To była fantastyczna niedziela w wykonaniu naszych judoków podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w czarnogórskiej Podgoricy. Brązowe medale zdobyli Piotr Kuczera i Rafał Kozłowski w wadze -90kg oraz Beata Pacut -78kg.

W półfinałach było 4 Polaków, oprócz wymienionej trójki jeszcze Anita Formela (+78kg). Wszyscy, poza Piotrem Kuczerą, jak się później okazało walki 1/2 finału przegrywali z późniejszymi złotymi medalistami. Beata Pacut z Niemką Anną Marią Wagner, Anita Formela z Ukrainką Vasylyną Kyrychenko, a Rafał Kozłowski z Rosjaninem Mikhailem Igolnikovem. Piotr Kuczera został pokonany przez wicemistrza tego turnieju Białorusina Yahora Varapayeu.

Polscy medaliści ostatniego dnia zawodów w Czarnogórze wygrali po 3 pojedynki, a po 1 przegrali. W walkach o brąz Beata Pacut wygrała przed czasem z Rosjanką Niurgianą Nikiforovą, Piotr Kuczera w dogrywce z Bośniakiem Toni Ileticiem, a Rafał Kozłowski po 4.05 min z GruzinemNodari Beriani.

Niestety szansy na podium nie udało się wykorzystać Anicie Formeli, która przegrała z Turczynką Sebile Akbulut. 20-letnia Anita ma jeszcze przed sobą 2 lata startów w MME, natomiast Rafał Kozłowski, Piotr Kuczera i Beata Pacut medalowym występem zakończyli udział w mistrzostwach U23.

Z pozostałych Polaków po 1 zwycięstwie odnieśli Patryk Wawrzyczek (-66kg) i Anna Załęczna (+78kg). Łącznie startowało dziesięciu Biało-Czerwonych.

W klasyfikacji drużynowej Polacy znaleźli się na 14 miejscu. Zdecydowanie najlepsi byli Rosjanie.