POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MME w Poreczu: w składzie Szymańska, Wróblewska i Golomb

Mistrzowie Polski Seniorów Angelika Szymańska -63kg, Eliza Wróblewska -70kg i Tomer Golomb -60kg znaleźli się w składzie reprezentacji Biało-Czerwonych na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które w dniach 9-10 listopada mają się odbyć w chorwackim Poreczu.

- W młodzieżowej kadrze narodowej są i zawodnicy przewidziani do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów w Poreczu 4-6 listopada i Mistrzostwach Europy Seniorów w Pradze 19-21 listopada. Po wielomiesięcznej pracy na zgrupowaniach chcielibyśmy, aby nasi reprezentanci mieli możliwość występu w tych prestiżowych zawodach – mówi Mirosław Błachnio, trener główny kadry narodowej.

W składzie Biało-Czerwonych na Młodzieżowe ME jest 18 zawodniczek i zawodników – Aleksandra Kaleta -52kg, Łucja Obal -57kg, Angelika Szymańska, Natalia Kropska -63kg, Eliza Wróblewska, Karolina Miller -70kg, Paulina Dziopa, Julia Jaśkiewicz -78kg, Kinga Wolszczak +78kg oraz Tomer Golomb, Szymon Śmiegel -60kg, Adam Stodolski, Cezary Tchórzewski -73kg, Paweł Drzymał -81kg, Sebastian Ołdak, Wojciech Punda -90kg, Mateusz Bolimowski -100kg, Wojciech Kordyalik +100kg.

- Na 72 godziny przed akredytacją w Chorwacji trzeba wykonać test na obecność koronawirusa, a drugi już na miejscu w Porecu. Wyniki negatywny pozwolą na start. Gdyby ktoś miał wynik pozytywny, wówczas taka osoba musi wrócić do kraju. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do takich sytuacji, ale na wszelki wypadek powołaliśmy szeroką 7-osobową grupę rezerwowych. Wśród nich są Danuta Majcher -48kg, Joanna Janeczko -57kg, Maria Bączek -78kg, Katarzyna Madajewska +78kg, Patryk Łoziak -60kg, Przemysław Litwin -66kg, Kacper Kaczor -73kg – dodał trener Mirosław Błachnio.

Podczas ubiegłorocznych Młodzieżowych ME w rosyjskim Izhevsku srebrny medal zdobył Paweł Drzymał -81kg, a brązowy Kacper Szczurowski -100kg. Na 5 miejscach uplasowali się Aleksandra Kaleta -52kg i Dominik Majowski +100kg, a na 7 – Sebastian Marcinkiewicz -81kg.

- Mam nadzieję, że kilkoro polskich reprezentantów znajdzie się na miejscach punktowanych, w tym medalowych. Spore możliwości mają m.in. Angelika Szymańska -63kg, Eliza Wróblewska -70kg i Tomer Golomb -60kg, którzy są przewidziani także do startu w ME Seniorów. Liczę również na Pawła Drzymała, który rok temu był w finale. Paweł na dziś jest także w rezerwie na mistrzostwa w Pradze, podobnie jak Ola Kaleta. Pozostali judocy i judoczki także mogą sprawić niespodzianki w Poreczu – przyznał Mirosław Błachnio.

Niektórych Polaków czekają 2 starty w Chorwacji, ponieważ do ME Juniorów zgłoszeni są m.in. Adam Stodolski, Wojciech Kordyalik, Natalia Kropska i Kinga Wolszczak.