MP Juniorów w Radomiu: Fabrycjusz Tarkowski najlepszy w wadze -81kg

Po ubiegłorocznym zwycięstwie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzież – Mistrzostwach Polski Kadetów, Fabrycjusz Tarkowski (-81kg) triumfował dzisiaj w Mistrzostwach Polski Juniorów. W finale w Radomiu pokonał Kamila Bouatię.

Brązowe medale w tej kategorii zdobyli Szymon Panek i broniący tytułu Oskar Rogalski.

W wadze -66kg po złoto sięgnął Krzysztof Klimkiewicz, który już w 2021 roku wywalczył brązowy medal w MP Seniorów. Dzisiaj w decydującym pojedynku wygrał z Jakubem Pecem. Brązowe krążki dla Oliwiera Nowoka i Bruno Jesionka.

Pierwsze medale w hali KS Start rozdano również w rywalizacji juniorek. W kat. -63kg trofeum ponownie nie zdobyła, ale znów w finale była Amelia Konfisz. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Glubiak.

Z kolei w walce o złoto w -52kg Kinga Klimczak wygrała z Mistrzynią Polski Kadetek Karoliną Siennicką.

W sobotę ciąg dalszy indywidualnych zmagań, w -48kg, -57kg, -70kg, +78kg kobiet i -60kg, -73kg, -90kg, +100kg mężczyzn. Ostatniego dnia MP Juniorów odbędą się zawody drużyn mieszanych.