MP Juniorów w Radomiu: Mistrz Europy Ignasiak z brąz, a złoto dla Piechoty

Mistrz Europy Juniorów Ksawery Ignasiak przegrał w półfinale ze Stanisławem Piechotą, późniejszym złotym medalistą kategorii -60kg Mistrzostw Polski Juniorów w Radomiu.

W finale Stanisław Piechota wygrał z Mateuszem Fityką, a brązowe medale zdobyli Ksawery Ignasiak i Hubert Biedrzycki.

Po raz 3 z rzędu mistrzynią kraju juniorek w wadze -48kg została Zuzanna Woźniak. Dzisiaj pokonała wszystkie 4 rywalki, w tym Oliwię Onysk, która zajęła 2 miejsce.

Tytuły z Rybnika (2022 rok) nie udało się obronić Oliwii Wątorek, ale znów znalazła się na podium – brązowy krażek. Tym razem zwyciężyła Kinga Chmielewska, aktualna też Mistrzyni Polski Kadetek. Z kolei w kat. -70kg najlepsza była Aleksandra Kowalewska.

W ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (MP Kadetów) w Białymstoku triumfował też Mateusz Grendys -73kg. W sobotę sięgnął po złoto w MP Juniorów.

Podobnie jak rok temu, w finale wagi +100kg spotkali się Jakub Sordyl i Grzegorz Teresiński. Znów zwyciężył ten pierwszy, zawodnik kadry narodowej seniorów. Niedawno Jakub Sordyl startował w Grand Slamie w Tel Avivie.