MP Juniorów w Warszawie: sobotnie walki pod dyktando faworytów

Pod dyktando faworytów toczyła się rywalizacja w 1 dniu Mistrzostw Polski Juniorów w Warszawie. W turnieju indywidualnym złote medale zdobyli m.in. Zuzanna Łogożna (-57kg), Katarzyna Sobierajska (-70kg), Kinga Wolszczak (+78kg), Michał Kowalczyk (-73kg), Dmitrij Janczylik (-90kg), Wojciech Kordyalik (+100kg).

Mistrzyni Europy Juniorek i broniąca tytułu mistrzyni kraju juniorek Katarzyna Sobierajska w finale wygrała z Zuzanną Banaszek. Kilka miesięcy temu Katarzyna Sobierajska zdobyła brąz MP Seniorek.

Z kolei w walce o złoto w -57kg Zuzanna Łogożna pokonała Alicję Gowarzewską. W październiku 2020 roku Zuzanna Łogożna sięgnęła po srebro, a Alicja Gowarzewska po brąz Mistrzostw Polski Seniorów.

Po raz kolejny złote medale juniorskich MP wywalczyli także m.in. Kinga Wolszczak (+78kg), Michał Kowalczyk (-73kg), Dmitrij Janczylik (-90kg), Wojciech Kordyalik (+100kg).

Ciekawie wyglądały także sobotnie zmagania w kategorii -63kg. Najlepsza była Agata Pałka, 2 miejsce zajęła Martyna Glubiak, a na 3 lokatach uplasowały się Agata Pontek i Aleksandra Sokołowska.

Jutro w hali Centrum Rekreacyjno - Sportowego Bielany judocy i judoczki w wieku 18-20 lat powalczą o medale w wagach -44kg, -48kg, -52kg (juniorki) oraz -55kg, -60kg, -66kg (juniorzy), a także w zawodach drużyn mieszanych.