POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MP Osób z Niepełnosprawnościami: ponad 100 judoków wystąpi w Luboniu

Ponad 100 judoków wystąpi w weekend (11-12 czerwca) w Mistrzostwach Polski Osób z Niepełnosprawnościami w Luboniu i Poznaniu.

Na sobotę w poznańskiej Akademii Judo zaplanowano obowiązkowy trening obserwowany, będący weryfikacją do niedzielnych zawodów, które odbędą się w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W turnieju mogą startować zawodnicy z upośledzeniem umysłowym, we wszystkich stopniach upośledzenia, niepełnosprawne ruchowo oraz z dysfunkcją wzroku lub inną niepełnosprawnością.

Na liście zgłoszonych jest 111 osób z następujących klubów: KS Budowlani Sosnowiec, UKS 1 LO Opole, UKS Ada Judo Fun, IKS Atak, UKS Okay Opole, TS Gwardia Opole, Akademia Judo Poznań, UKS Judo Fight Club, Kuma Judo, UKS Lolek Kozy, UKS SDW.

Wśród uczestników są m.in. medaliści ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich Sportowców z Zespołem Downa - Tymoteusz Kełpiński, Oliver Trepiński, Michał Miszkowski i Adam Wiśniewski.

Organizatorami MP Osób z Niepełnosprawnościami w judo są Polski Związek Judo, Ministerstwo Sportu i Turystyki, KS PGE Akademia Judo Poznań i Miasto Luboń.