MŚ Juniorów: 5 miejsce Katarzyny Sobierajskiej

20-letnia Katarzyna Sobierajska (-70kg) potwierdziła przynależność do najlepszych judoczek w swojej kategorii wiekowej. W rozgrywanych w ekwadorskim Guayaquil Mistrzostwach Świata Juniorów zajęła 5 miejsce. Dzień wcześniej brąz zdobył Marcin Kowalski (-73kg).

Rozstawiona z numerem 3 Katarzyna Sobierajska wygrała w pierwszej walce z Izraelką Mayą Kogan, zaś w ćwierćfinale przegrała z Turczynką Fidan Ogel. Tej samej rywalce uległa pół roku temu w pojedynku o brąz w seniorskich zawodach European Open w Warszawie. Później obie judoczki startowały w ME Seniorek w Sofii.

W repesażu w Ekwadorze Polka pokonała Amerykankę Isabellę Garrigę, ale w rywalizacji o brąz triumfowała Niemka Samira Bock. Nie udało się naszej zawodniczce powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu z MŚJ we Włoszech.

Po dwóch dniach MŚJ 2022 reprezentanci Polski mają w dorobku 3 lokatę (Marcin Kowalski) i 5 pozycję (Katarzyna Sobierajska). To bardzo dobre wyniki, a do tego korzystny bilans walk 6-3.

W sobotę 13 sierpnia będzie startował Michał Jędrzejewski. W pierwszej walce zmierzy się z Amerykaninem Eliasem Sabinem, a na zwycięzcę w 1/8 finału czeka Brazylijczyk Kayo Santos.